Boluspor Benzer Maça Çıkacak

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği performansla TFF 1.Lig’in iddialı ekiplerinden biri haline gelen Boluspor, ligin 27’inci haftasında kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor tarafından bozguna uğratılmıştı. Denizli temsilcisi karşısında sahadan 2-0 mağlup ayrılan Boluspor bu maçı geride bıraktı ancak Kırmızı Beyazlı takımın bir sonraki maçı da yine kümede kalma mücadelesi veren ekiplerden Bursaspor ile olacak.

Biri Gitti

2021/2022 sezonunun 2’inci yarısında TFF 1.Lig’de oynadığı maçlarda aldığı başarılı sonuçlarla orta sıralara kadar tırmanan Boluspor, gözünü Süper Lig’e yükselebilme ihtimaline dikmişti.

Bu hedef doğrultusunda ilk olarak 27’inci hafta maçında Denizlispor’a konuk olan Bolu temsilcisi, kümede kalma mücadelesi veren rakibi karşısında hiç iyi bir performans sergileyemedi ve sahadan 2-0 mağlup ayrılarak hayal kırıklığına uğradı.

2022’nin ilk mağlubiyeti ve 5 maç aradan sonra gelen mağlubiyet olarak kayıtlara geçen Denizlispor mağlubiyeti Boluspor’da ister istemez moralleri bozdu. Bununla birlikte Reha Erginer ve oyuncularının hemen bu maçı geride bırakmayı ve bir sonraki maçta Denizlispor maçını telafi etmek istediklerini tahmin etmek güç değil.

Boluspor’un Denizlispor karşısında aldığı mağlubiyet Kırmızı Beyazlı ekibi hedeflerinden koparmadı ancak Denizlispor’u bir hayli mutlu etti. Yeşil Siyahlı takım ligin en iyi ve en formda ekiplerinden birini yenmekle kalmadı ve küme düşme hattından kurtularak 16’ıncı sıraya yükseldi. Bu maçtan önce 16’ıncı sırada yer alan takım ise Boluspor’un 28’inci haftada karşı karşıya geleceği Bursaspor’du.

Biri Kaldı

Bursaspor ile ilgili Boluspor ile oynanacak maç öncesi hem avantaj hem de dezavantaj yaratacak birçok gelişme yaşandı.

Bu gelişmelerin en önemlisi Bursa temsilcisinin Boluspor maçından önce bir tarihe planlanan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da yeni başkanını seçmesi oldu. Yeşil Beyazlılarda Ömer Furkan Banaz kulübün 30’uncu başkanı oldu ve bu seçim camiaya güven ile moral verdi.

Nitekim Banaz da ilk olarak Bursaspor ile oynanacak maçı işaret etti ve Bursaspor’un kısa vadeli ilk hedefinin Boluspor ile oynanacak maçtan güzel bir sonuç alması olduğunu dile getirdi. Bursaspor bu maça çok daha moralli ve yenilenmiş bir biçimde gelecek.

Bununla birlikte Bursaspor oyuncularının camianın ve yeni yönetim kurulunun yaşadığı heyecanı paylaşıp paylaşmadığına dair derin kuşkular olacaktır. Takım son 2 maçında çok kötü yenilgiler aldıktan sonra Boluspor’un Denizlispor’a 2-0 mağlup olduğu 27’inci haftayı bay geçti.

2 kötü mağlubiyet üstüne bir de maç yapmadığı haftada küme düşme hattına gerileyen Yeşil Beyazlı ekip, yaşadığı özgüven kaybı nedeniyle Boluspor gibi güçlü bir takım karşısında normalde zorlanması gerekenden çok daha fazla zorlanabilir.

Boluspor adına söylenmesi gereken ise takımın bir kümede kalma adayına 3 puan hediye ettikten sonra bir kez daha aynı cömertliği göstermemesinin Boluspor taraftarı, camiası ve oyuncuları adına çok daha iyi hissettireceği olabilir.