10 HAFTA SONRA GELEN GALİBİYET

Tff 1. ligde bu hafta Boluspor ve Ankaraspor karşı karşıya geldi. Ligin başından beri istediği oyunu sahaya koyamayan Boluspor 10.haftada Ankaraspor maçıyla istediği sonuca ulaştı ve hanesine 3 puan yazdırdı. Maçın başında daha çok isteyen taraf olan Boluspor bunu oyununa da yansıtıp sahadan 2-0 galip ayrıldı. Bu maçta Boluspor 10 haftada çıkardığı en genç kadroyu çıkararak başarıya ulaştı.

Bu anlamda genç futbolculara şans vererek hem onlara güvenen Boluspor teknik heyeti hem de ileriye yönelik gençlerle kurulacak başarılı bir kadronun işaretini verdi.  Yaş ortalamasına bakıldığında 26.6 gibi genç ve yedekte ise 20.3 gibi oldukça genç bir kadro ile çıktı. Bunun nedenleri arasında kart cezalılar ve coronavİrus etkisiyle oynayamayan oyuncuların yerine daha genç kadro ile çıkma ihtiyacı doğurdu.  Maçın birinci golsüz ikinci yarının da sonları kadar golsüz geçti. Goller 88.dakikada Muhammet Gümüşkaya 90+5 de Muhammet Arslantaş tarafından kaydedildi.

ZİRAAT KUPASI MESAİSİ

Ziraat Kupası 4. Tur eşleşmelerinde Kahramanmaraş Sporu konuk eden kırmızı beyazlar Ankaraspor galibiyetinin de moral ve motivasyonu ile yeşil sahadan Gökhan Sazdağı’nın 76. Dakika  ve Hamza gürün 109. dakikada golleriyle 2-1 galip ayrıldı. Rakip takımın tek golünü ise 73.dakikada Halil uysal kaydetti. Geri düştüğü maçta yeşil sahadan galip ayrılan kırmızı beyazlar takım olarak moral motivasyonlarını iyice pekiştirdi.

KIRMIZI BEYAZLARIN GALİBİYET SERİSİ

Kırmızı beyazların yakalamış oldukları 2 maçlık galibiyet serisini sürdürüp mental ve fiziksel anlamda kendilerini güçlü hissetmek isteyecektir.  Haftaya oynanacak maçlar için takım moral ve motivasyon olup sahaya daha hırslı ve istekli çıkacaktır. Bolusporun yakalamış olduğu bu seriyi devam ettirebilirse 1.ligin daha üst sıralarına yükselmesine ve düşme potasından kurtulmasına neden olur. Teknik heyet ve yönetim rahatlayarak önünde olan maçlara daha iyi odaklanmasına ve sahadan daha çok isteyen olarak maçları kazanmasına sebep olur.