Arda Güler 2025 Yılına Kadar Fenerbahçe’de!

Fenerbahçe’de başkan Ali Koç iç ve dış transfere el koydu. Önümüzdeki sezon her kulvarda şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturmayı hedefleyen Fenerbahçe bir yandan da iç transfer çalışmaları gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz haftalarda Altay Bayındır’ın sözleşmesi 30 Haziran 2027 tarihine kadar uzatıldı. Bir diğer kaleci İrfan Can Eğribayat’ın bonservisi alındı. Ali Koç, camia adına bir hayli önemli olan Arda Güler konusuna da el attı. Genç futbolcunun durumu netleştirildi.

Arda Güler’in Sözleşmesindeki Madde Can Sıkıyordu

Arda Güler çok küçük yaşlarda popüler olmayı başardı. Gençlerbirliği altyapısında top koşturduğu dönemde tanınıyordu. Fenerbahçe, çocukluğundan bu yana Fenerbahçe taraftarı olan Arda Güler’i kulübe kazandırdı. Genç oyuncu altyapıda uzun süre kalmadı. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran Vitor Pereira henüz 16 yaşında olmasına rağmen oyuncuyu A takıma aldı. Ona süre vermeye başladı. Arda Güler henüz çok genç olmasına rağmen adından bahsettiren bir oyun oynamaya başladı.

2022 – 2023 sezonu Arda Güler için çok iyi başlamadı. Genç oyuncu bir ara sakatlık yaşadı. Sahalardan bir süre uzak kaldı. Döndüğünde hemen kadroya giremedi. Jorge Jesus’un kadroda çok fazla şans vermediği isimlerden birisi oldu. Arda Güler hakkında çok fazla dedikodu vardı. Genç oyuncunun 2022 – 2023 sezonunda belirli sayıda maça çıkmadığı takdirde sözleşmesindeki 5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesinin devreye gireceği iddia ediliyordu. Bu durum yıllar sonra altyapıdan yıldız çıkaran Fenerbahçe camiasını endişeye sevk ediyordu.

Oyuncunun Sözleşmesi Uzatıldı

Arda Güler çok iyi bir Fenerbahçeli! Gönül verdiği kulüpten kötü ayrılmak istemeyen oyuncu sözleşmesini yenileme kararı aldı. Fenerbahçe’nin kendisine sunduğu yeni sözleşme teklifine olumlu cevap verdi. Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’na Arda Güler’in sözleşmesinin 30 Haziran 2025 tarihine kadar uzatıldığını bildirdi. Genç oyuncunun bir önceki sözleşmesinde kendisine yer bulan 5 milyon Euro karşılığında serbest kalır maddesinin kaldırıldığı söyleniyor. Bu durum Fenerbahçelileri sevindirdi.

Arda Güler Forma Şansı Bulduğu Maçlarda Elinden Gelenin En İyisini Yapıyor

2005 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar toplam 18 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 754 dakika kaldı. Dokuz maça ilk 11’de başlarken dokuz maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Güzel performansını dört gol ve üç asist ile süsledi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda şu ana kadar toplam 32 maçta görev aldı. Bu maçlarda sahada bin 306 dakika kaldı. Altı gol atıp beş asist yaptı. Toplam 11 gole katkı sağlayarak farkını belli etti.

Arda Güler önümüzdeki yaz transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden birisi olabilir. Oyuncuyu çok sayıda kulüp istiyor. Hollanda’nın Ajax kulübünün oyuncu için bir hayli istekli olduğu dile getiriliyor. Buna ek olarak, Newcastle United da Arda’yı kadrosuna katmak isteyen kulüplerden birisi!