Başakşehir Rigas FS Maç Sonucu

UEFA Konferans Ligi A Grubu’nda yer alan temsilcimiz Başakşehir takımı, kendi sahasında misafir ettiği Letonya takımlarından bir tanesi olan Rigas FS ekibini 3- 0’lık skor ile yenilgiye uğratarak adeta muhteşem denilecek gidişatı ile kazanmış olduğu namağlup unvanını gol yemeden sürdürmeyi başardı. Temsilcimiz Başakşehir takımını galibiyete taşıyan golleri ise maçın 11. dakikasında Deniz Türüç, 45 ile 72. dakikalarda ise Stefano Okaka başarıyla kaydetmiş oldu.

Yer almış olduğu gruplarda gol yemeden lig serüvenine devam eden temsilcimiz Başakşehir, 4. maçında 3. galibiyetini elde ederek puanını 10’a yükseltmiş oldu. Rakip Rigas FS ise 2 puanda kalmış oldu.

Başakşehir

Başakşehir Rigas FS Karşılaşmasından Önemli Dakikalar

Maçın 11. dakikasında Başakşehir’de sağ kanat tarafında topla bir araya gelen Deniz Türüç, ceza sahası sağ çapraz taraftan sol ayağı ile çok şık bir vuruş yaparak takımının üstünlük sağlayacağı golü buldu ve durum 1-0.

14. dakikada savunmanın arkasına atılmış olan pasa doğru hareket gösteren Serdar Gürler’in sol kanat tarafından yaptığı ortasında Stefano Okaka’nın ön direkteki sert kafa vuruşu auta gitti.

15. dakikada sağ kanat tarafından Deniz Türüç’ün yaptığı ortasında Stefano Okaka, topu kafası ile arkasındaki Serdar Gürler’e gönderirken Serdar Gürler’in penaltı noktasından yaptığı vuruş auta gitti.

23. dakikada sağ kanat tarafından Junior Caiçara’nın yaptığı ortasında Ahmed Touba’nın ön direkteki kafa vuruşu üst taraftan dışarı gitti.

38. dakikada Deniz Türüç’ün sert şutunu kaleci Pavels Steinbors, kontrol etti.

44. dakikada sol kanat tarafından Serdar Gürler’in ortasında savunmanın kafa ile sektirdiği topa hakim olan Deniz Türüç’ün vuruşu savunmadan sekip kornere gitti.

45. dakikada Başakşehir’in Berkay Özcan ile sol kanat taraftan kullanmış olduğu kornerde Stefano Okaka’nın ön direkteki kafa vuruşu farkı 2’ye çıkarmış oldu ve durum 2-0.

Mücadelenin 51. dakikasında Deniz Türüç’ün ceza sahasına girdiği sırada yaptığı vuruş auta gitti.

59. dakikada Başakşehir’de Danijel Aleksic’in ceza sahası dışı sağ çapraz tarafından yaptığı vuruşunu kaleci Pavels Steinbors engelledi.

60. dakikada sağ kanat tarafından kullanılan kornerde ceza sahası dışarısında topla bir araya gelen Hasan Ali Kaldırım’ın vuruşu auta gitti.

66. dakikada Stefano Okaka’nın ceza sahası dışarısından sol ayağı ile yaptığı vuruşu kaleci Pavels Steinbors engelledi.

72. dakikada hızla atağa geçen Başakşehir’de Stefano Okaka, sağ kanat tarafındaki Bertrand Traore’yi gördü. Traore’nin sol ayağı beraberinde yaptığı plaseyi kaleci engellediği sırada dönen topta Stefano Okaka, ağları havalandırdı ve durum 3-0.

80. dakikada Rigas FS’de Stefan Panic’in ceza sahası dışarısından şutunu kaleci Volkan Babacan başarılı bir hamle ile çıkardı.

83. dakikaya gelindiğinde Başakşehir’de Mahmut Tekdemir’in ceza sahası dışarısından gerçekleştirdiği vuruş, üst taraftan dışarı gitti.

Başakşehir bu mücadeleden 3-0 skor ile galip olarak ayrıldı ve namağlup unvanını da korudu.

Başakşehir’in Golleri

11’ Deniz Türüç

45’ 72’ Stefano Okaka