Beş Setlik Maçın Kazananı Nilüfer Belediyesi Oldu

Vodafone Sultanlar Ligi’nin altıncı haftasının programında yer alan maçlardan birisinde Nilüfer Belediyesi ile PTT karşı karşıya geldi. 4 Kasım 2023 Cumartesi günü oynanan maç saat 15.00’te başladı. Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan maça ilgi bir hayli fazlaydı.

Nilüfer Belediyesi Maçın Favorisi İdi

Vodafone Sultanlar Ligi’nin iddialı takımları arasında yer alan Nilüfer Belediyesi’ni uzun süreden bu yana Vital Heynen çalıştırıyor. 54 yaşındaki antrenör, takımının ligi ilk beş içerisinde bitirip Avrupa vizesi alması adına uğraşıyor. Voleybolu yakından takip edenler, Nilüfer Belediyesi ile PTT arasında ciddi bir güç farkı olduğunu bilirler. Bu detay, maçın favorisinin Nilüfer Belediyesi olduğunu gösteriyordu. Bursa temsilcisi, maça Eda Nazlı Kafkas, Lucille Gicquel, Laura Kunzler, Oleksandra Milenko, Aslı Ertek ve Deniz Uyanık ilk altısı ile başladı. Takımın liberosu Eylül Akarçeşme idi.

PTT’nin Teslim Olmaya Niyeti Yoktu

Vodafone Sultanlar Ligi’nin mütevazi takımlarından birisi olan PTT’nin ilk hedefi kümede kalmak! Güncel tarih itibariyle, takımı Tolga Ateş çalıştırıyor. 1991 doğumlu Ateş, ligin en genç antrenörü! PTT, maça pek sürpriz olmayan bir ilk altı ile başladı. Sladjana Mirkovic, Sara Caric, Merve Tanyel, Payton Caffrey, Merve Cepni ve Hande Naz Sunar, bu maçta PTT’nin ilk altısını oluşturan isimlerdi.

Voleybol Severler Son Derece Çekişmeli Bir Maç İzlediler

Maçı izlemek adına TVF Voleybol TV’nin karşısına geçenler, Nilüfer Belediyesi’nin 3-0 gibi bir skor ile maçtan galip ayrılacağını düşünüyorlardı. Nilüfer Belediyesi, ilk seti 25-22 kazanarak 1-0 öne geçti. Bursa temsilcisi, ikinci seti de 25-18 kazanmayı başardı. 2-0 öne geçen Nilüfer Belediyesi’nin son seti de kazanacağı ve maçtan 3-0 galip ayrılacağı düşünülüyordu. Fakat, öyle olmadı. PTT, hiç kimsenin beklemeyeceği bir geri dönüşe imza attı. Üçüncü seti 25-18, dördüncü seti de 26-24 kazanarak setlerde durumu 2-2’ye getirdi. Kazananı son set belirleyecekti. Nilüfer Belediyesi, son seti 15-7 kazanarak maçtan 3-2’lik galibiyet ile ayrıldı.

Lucille Gicquel Takımını Galibiyete Taşıyan İsim Oldu

Nilüfer Belediyesi, sezon başında Fransız pasör çaprazı Lucille Gicquel’i kadrosuna kattı. Geçmiş yıllarda İtalya’nın Imoco Volley Conegliano kulübünde de forma giyen oyuncunun Türkiye’de fark yaratmasına kesin gözüyle bakılıyordu. 1997 doğumlu oyuncu, PTT karşısında takımına 21 sayı kazandırdı. Kendisine atılan 46 pasın 16’sını sayıya çevirdi. Buna ek olarak, üç blok ve iki de servis sayısı almayı başardı.

Maçın öne çıkan isimlerinden birisi de Deniz Uyanık oldu. 2001 doğumlu orta oyuncu, maçı 17 sayı ile tamamladı. Takımına 12 hücum, beş de blok sayısı kazandırdı. Genç isim, bu sezon ortaya koyduğu performans ile milli takıma göz kırpıyor.

Kaybeden taraf PTT’nin en skorer ismi Sara Caric idi. 22 yaşındaki oyuncu, maçı 23 sayı ile tamamladı.