Bolu Köyler Arası Futbol Turnuvası Projesi Başladı

Geride kalan aylarda minikler futbol turnuvası ve mahalleler arası futbol turnuvaları düzenleyen Bolu Belediyesi, bir adım daha atarak şimdi de köyler arası futbol turnuvasına start verdi. Bolu Belediyesi’nin planladığı Köyler Arası Futbol turnuvasına 28 köy takımı katılım gösterdi. Köyler arası futbol turnuvasında oynanan 8 mücadele ile açılış yapıldı. 

Karaçayır Spor Kompleksi’nde start verilen köyler arası futbol turnuvasına Bolu belediye başkanı Tanju Özcan karşılaşmalar öncesinde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Bolu il başkanı Cemalettin Metin ve bazı köy muhtarları ile birlikte turnuvaya katılan sporculara başarı dileklerini iletti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Turnuvanın Açılışında Konuşma Yaptı

Karaçayır spor kompleksinde bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açılış için konuşma yaptı. Köyler arası futbol turnuvasında açılış konuşmasında daha önce Bolu Belediyesi’nin minikler futbol turnuvası ve mahalleler arası futbol turnuvası düzenlediklerini vurguladı. Daha sonra kendi kendilerine neden köyler arası bir futbol turnuvası daha düzenliyoruz sorusunu sorduklarını ifade etti. Futbol organizasyonları düzenlemeleri sebebiyle Bolu Belediye başkanı çok mutlu olduklarını ifade etti. Bu turnuva ile köyler arasında dayanışma ve kardeşlik bağının en yaygın sporlardan biri olan futbol ile güçlenmesine katkı sağlanacağına inandıklarını ifade etti. Köyler arası futbol turnuvasında ilk maçı yapacak olan Örencikspor ile müstakimler isimli takımların Karşılaşması başlayacak derken Bolu Belediye başkanı Tanju Özcan her 2 takıma da başarı dileklerinde bulundu. Kim kazanırsa kazansın kazananın dostluk olması gerektiğini söyleyen Tanju Özcan bir diğer yandan turnuvada görev alacak görevli personellerin de görevlerinde kolaylık dileklerinde bulundu.

Bolu’da Köyler Arası Futbol Turnuvası Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bolu’da yıllar sonra yeniden hayata geçirilen köyler arası futbol turnuvası tüm hızı ile devam ediyor. Son olarak Banaz köyü ile Taşoluk köy arasında köyler arası futbol turnuvasında maç oynandı. 

Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen Köyler arası futbol turnuvasında Banaz Köyü organizasyonda en dikkat çeken ekiplerden biri oluyor. Son olarak oynadıkları Taşoluk köyü Mücadelesi ile de sahada gösterdikleri mücadele ve performans bir hayli çekişmeli geçti. 

Banaz Köyü ile Taşoluk köyü Arasında oynanan mücadele gol düellosuna tanık oldu. Gol düellosuna dönüşen köyler arası futbol müsabakasında Banaz köyü mücadeleyi 3 – 2 kazanmayı bildi.

Banaz köyü ile Taşoluk köyü arasında oynanan gol düellosuna tanık olan mücadele sonrasında galibiyete uzanan Banaz köyünde takım kaptanı emre sezer açıklamalarda bulundu.

Banaz köyü takım kaptanı emre sezer kazandıkları maçın ardından bu galibiyeti köy halkına armağan ettiklerini ifade etti. Bu açıklamalarının ardından Banaz köyü takım kaptanı emre sezer köyler arası futbol turnuvasında şampiyon olacaklarına inandıkları hakkında oldukça iddialı bir açıklama yaptı.