BOLUSPOR 5. HAFTADA NASILDI

Boluspor, ligde oynadığı 2 maçta aldığı 2 mağlubiyetten sonra iyi bir yükselişe geçerek son 2 maçını kazanmayı başardı. Ligde bir haftayı bay geçen Bolu temsilcisi, önce Kocaelispor’u sonrasında ise Ankara Keçiörengücü’nü gol yemeden mağlup ederek rahat bir nefes aldı ve İstanbulspor maçı için hazırlıklara başladı.

Boluspor’un İlk Yarıdaki İyi Performansı

Karadeniz ekibi, maça oldukça hızlı bir giriş yaparak daha 2. Dakikanın sonlarında Kasongo’nun bireysel yeteneğiyle de oluşan atakta ciddi bir gol fırsatı yakaladı ancak Kasongo bitirişi iyi yapamadı. Ancak sonrasında hatasını telafi ettiren Kongolu forvet, ilk golde gerçekten çok iyi bir santrafor vuruşu yaparak takımını öne geçirmeyi başardı.

Genel olarak Boluspor’un kontrolünde geçen maçta ilk yarının 35. Dakikasında gelen golle birlikte hem Ankara Keçiörengücü oyundan düşmüş oldu hem de Boluspor daha da rahat bir oyun tarzını benimsedi. Özellikle 40. Dakikada Kasongo’nun ikinci, Boluspor’un üçüncü golünün girmesiyle Boluspor rakibinin fişini çekmiş oldu.

Bu noktada Boluspor’un futbolunu oldukça geliştirmesine rağmen fizik kalite konusunda problemler yaşadığını ve bu durumu daha da geliştirmeleri gerektiğini ifade etmek önemli.

Boluspor’un İstanbulspor Maçı ve Eksikleri

6. Hafta müsabakasında İstanbulspor’u sahasında ağırlayacak olan Boluspor kendisini desteklemeye gelen taraftarlarını mutlu etmek istiyor. Bu isteği yerine getirebilmek için yeteri kadar kaliteye ve morale sahip olan Karadeniz temsilcisinin maçın favorisi olduğunu söylemek mümkün.

Hem iyi bir oynayan hem de iyi oyunculara sahip olan Boluspor’un teknik direktörü Reha Ergin de İstanbul maçını da düşünmüş olacak ki 67. Dakikada Dejvi Bregu, Bertu Özyürek ve Eray Ataseven’i oyundan çıkararak oyuncuların dinlenmesini sağladı. Geçtiğimiz sezonlara göre oldukça iyi olmayan bir performans sergileyen İstanbulspor karşısında galibiyet arayacak olan Boluspor’un düzeltmesi gereken tarafı da fizik kondisyonu.

Oyuncuların bazıları 60. Dakikalarda bellerini tutarak yürümeye başlamışlardı. İstanbulspor maçında belki bu o kadar problem olmayabilir ama ligin daha da çetinleşeceği zamanlarda veya kritik puanlar için oynanacak maçlarda takımın bu dezavantajı Bolu temsilcisi adına önemli sorunlar yaratabilir gibi duruyor.