Boluspor

Boluspor futbol, voleybol ve basketbol dışında spor aktivitelerinde 1. Olmaya devam ediyor. Bu sene gerçekleşen bisiklet yarışmasında B klasmanında 1. Olmasıyla birlikte Boluluları büyük bir gurura soktu. Bu sene gerçekleşen deplasmanda 2 oyuncumuzun sakatlanması ise taraftarlar için üzücü bir durum haline geldi. Oyuncuların durumunun iyi olmasıyla birlikte bir süre antrenmanlara ve maçlara katılamayacak olması taraftarları düşündürdü.

Boluspor’da Oyuncu Sakatlanması

Spor Toto’nun 1. liginde 12. Haftada gerçekleşen Boluspor ve Bodrumspor karşılaşmasında 2 adet oyuncumuz sakatlandı. Bununla birlikte Bodrumspor’un Boluspor’u 2- 0 mağlup etmesi de taraftarlar için moral bozucu bir durum haline geldi. Kırmızı beyaz ekipte yer alan Gökhan Karadeniz. Maçın 30. Dakikasında yoğun mücadelede rakibin yaptığı bir müdahale sonrasında sakatlandı. Bu durumda Gökhan Karadeniz oyundan çıkmak zorunda kaldı. Yine oyun sırasında her iki tarafın da fazlasıyla atak olması sebebiyle Arda Köksal’ın burnu kırıldı. İki oyuncunun da tedavisi hızlı bir şekilde başladı. Bununla birlikte Arda ve Gökhan’ın durumların iyi olduğu düşünülmekle birlikte durumları hakkındaki tam bilgi sonradan netleşecek.

Bolu Gençlik Merkezi Bu Sefer Sporcuları Alanya’da Pedalları Çevirdi

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından organize edilen ve Alanya’nın ev sahipliği yapmış olduğu 8. Etap Sezon Kapanış Bisiklet Yol Yarışmasında yaklaşık olarak 500 bisikletçi yarıştı. Yarışmaya ise Bolu’yu temsilen Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü’nün sporcuları katıldı. Bolu sporcuları B Bisiklet takımında genel klasmanda 1. oldu.

Vakıfbank’a Mağlubiyet

Vakıfbank geçtiğimiz sezon 5 farklı kulvarda toplam 5 kupa kazandı. Sultanlar liginde 2022- 2023 sezonuna ise Bolu Belediyespor deplasmanıyla başlandı. Sarı- siyah rakibini 3- 1 mağlup ederek sezonda gerçekleşen ilk maçı kazanmış oldu. Vakıfbank- Bolu Belediyespor maçı geçtiğimiz günlerde Karaçayır Spor Salonu’nda gerçekleşti. Mücadele başlangıcından beri oldukça çekişmeli bir şekilde devam ediyordu. Vakıfbank ilk setinde 26- 24 olarak, ikinci setinde 25- 22 olarak, üçüncü setinde 25- 15, son setinde ise çok güçlü bir performans gerçekleştirerek 25- 18 olarak Bolu Belediyespor’u mağlup etti. Sezonun ilk maçında sarı- siyahlı Vakıfbank oyuncuları galip oldu. Serap Kuka ve İbrahim Ünal maçın hakemleriydi.

Bolu’da Spor Turizmi

Bolu’da spor turizmi her sene olduğu gibi bu sene de fazlasıyla turist ağırlamaya başladı. Bolu genel olarak yüksek rakımlı ve ormanlık alana sahip olduğu için spor turizmi için oldukça uygun bir ortama sahiptir. Aynı zamanda bol oksijenli ve temiz havası sayesinde dünyanın pek çok yerinden Bolu’yu spor için ziyarete gelen insanlar da bulunur. Bolu’da yamaç paraşütü, doğa sporları, profesyonel takımların kamp merkezleri, dağ sporları, yaz sporları ya da kış sporları sıklıkla yapıldığı için ziyareti yüksek olan bir yerdir. Aynı zamanda kamp alanları da oldukça uygun konuma sahiptir.