Boluspor Adanaspor İle Puanları Paylaştı

TFF 1.Lig’in 11. ve 12.sırasındaki iki takımın karşılaşmasında Beypiliç Boluspor, Adanaspor’u evinde ağırladı.

Birbirlerinin doğrudan rakibi olan iki takım da maçtan 3 puan çıkarmanın hesaplarını yapıyordu. Beypiliç Boluspor, 2 haftalık galibiyet serisini 3 maça çıkarmayı hedefliyordu. Adanaspor ise 2 haftadır süren galibiyet hasretine son vermek için Bolu’ya gelmişti.

Reha Kemal Erginer ve Sait Karafırtınalar’ın karşı karşıya geldiği mücadelenin ilk vuruşunu konuk Adanaspor yaptı.

Mücadelenin ilk düdüğü ve son düdüğü arasında gol sesi çıkmazken, iki takım da istediğini alamadan sahadan ayrıldı.

Boluspor Ataklardan Yararlanamadı

Maçın hemen başında soldan kullanılan serbest vuruşla gole ilk yaklaşan taraf olan Adanaspor, kafa vuruşu zayıf gelince pozisyondan yararlanamadı.

Bu pozisyondan dakikalar sonra bu kez Beypiliç Boluspor etkili geldi. Mehmet Çınar’ın defanstan uzun topunda hızla ileriye çıkan Berk Yıldız, mutlak bir pozisyonu yanlış tercihi sebebiyle harcadı.

Sağ kanattan içeriye kat eden Berk Yıldız, ne yazık ki ceza sahasının gerisinde bomboş durumdaki arkadaşı Dejvi Bregu’yu göremedi. Gittikçe açısını kaybeden Berk Yıldız’ın sağ çaprazdan çektiği bu şut kalecide kaldı ve Beypiliç Boluspor öne geçme fırsatını tepti.

Dakikalar 26’yı gösterirken bir kez daha sağ kanattan çok etkili geldi Boluspor. Odise Roshi’nin sürüklediği atakta ceza sahasında boş olan Bertu Alican Özyürek’in topuk pasıyla aktardığı top Bejvi Bregu’nun önüne düştü. Kalabalık savunma arasında Dejvi Bregu istediği vuruşu yapamadı fakat top bu sefer de Beypiliç Boluspor’un en büyük gol umudu Kabongo Kassongo’nun ayağına geldi.

Müsait pozisyonda topu dışarıya gönderen Kabongo Kassongo, Beypiliç Boluspor adına bir fırsatın daha harcanmasına sebep oldu.

Boluspor Ne Yaptıysa Olmadı

İkinci yarıda da özellikle kanatlardan etkili gelmeye devam eden Beypiliç Boluspor, Kabongo Kassongo ve Odise Roshi ile yakaladığı fırsatları değerlendiremedi.

Oyun kurulumunda ve hücumlarda hiç sıkıntı yaşamayan Beypiliç Boluspor’u bu maçta bitiricilik yaktı. Beypiliç Boluspor karşısında neredeyse pozisyona dahi girmekte zorlanan Adanaspor’un savunmasını da aşmayı başaran ev sahibi, son kararlarda biraz daha iyi gününde olsa maçı kazanabilirdi.

Golcü futbolcusu Kabongo Kassongo’nun etkisiz kaldığı, Berk Yıldız ve Dejvi Bregu’nun fırsatları değerlendiremediği maç başladığı gibi bitti. Bu beraberlik, oyun anlamında baktığımızda Beypiliç Boluspor için kayıpken Adanaspor için kazanç oldu.

Zira Adanaspor, son haftalarda neden sürekli puan kaybettiğini gösterircesine bir futbol oynayarak hiç üretken olamadı. İkinci yarıda sadece Celil Yüksel ile uzaktan kaleyi yoklayan Akdeniz temsilcisi, savunmada da çok açık verdi.

Buna karşın açıklar değerlendirilemediği zaman hiçbir anlam ifade etmiyor. Beypiliç Boluspor, biraz daha becerikli olabilse üst üste 3.galibiyetin gelmesi işten bile değildi.