Boluspor Aynı Takımdan 2 Futbolcu Kiraladı

Profesyonel arenalarda geçirdiği 54 sezonun 20 tanesini Süper Lig’de geçiren Boluspor, 30 yıldır Süper Lig hasreti çekiyor. 2007/2008 sezonundan itibaren PTT 1’inci Ligi’n müdavimlerinden olan Boluspor, artık bu PTT 1’inci Lig macerasının sona ermesi gerektiğini düşünüyor. Geçen sezona da bu parola ile başlayan kırmızı beyazlılar, ligi 50 puan ile 8’inci olarak bitirerek Play-Off’lara bile kalmayı başaramadı.

Gelecek sezona teknik direktör Sait Karafırtınalar ile başlayacak olan Boluspor, transfer ve kamp çalışmalarına çoktan başlamıştı. Bu bağlamda da 23 Temmuz’da kadrosuna kiralık olarak 2 ismi daha kattığını ilan eden Boluspor, futbolcuların kamp programına en kısa sürede dahil edileceğini söyledi. Bu isimler son sezonunu Samsunspor forması ile geçiren 26 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Melih Okutan ve yine Samsunspor’un kadrosunda bulunan 21 yaşındaki stoper oyuncusu Guy Serge Yameogo oldu. İki futbolcunun da kiralanma sözleşmesinde satın alma opsiyonu bulunmuyor.

Öte yandan 21 Temmuz’da üçüncü hazırlık maçını yapan Boluspor sahadan 3-1 galip ayrıldı. Bir diğer PTT 1’inci Lig takımı olan Tuzlaspor ile karşı karşıya gelen kırmızı beyazlılar, ilk devreyi 1-0 geride kapattı ancak Sait Karafırtınalar önderliğinde ikinci devreye başladı ve 3-1’lik galibiyet elde etti.

4 Yıl Boluspor’da Oynamıştı

Futbol hayatına Fenerbahçe’nin altyapı takımında başlayan sağ kanat oyuncusu Melih Okutan, daha sonra Fenerbahçe’nin bütün U takımlarında görev aldıktan sonra ilk defa profesyonel arenalardaki müsabakasına 2017/2018 sezonu için transfer edildiği Boluspor’da çıkmıştı.

2017/2021 sezonlarını kırmızı beyazlılar ile geçiren 26 yaşındaki sağ kanat, 92 adet profesyonel müsabakaya çıktı. Boluspor’un sevilen golcülerinden olan Melih Okutan, 16 defa rakip ağları havalandırmış ve 14 adet gol pası atmayı başarmıştır.

2021/2022 sezonunu PTT 1’inci Lig ekiplerinden Samsunspor’da geçiren Okutan, toplamda 25 adet maçta Samsunspor formasını üzerine geçirdi. Karadeniz temsilcisinde bu 25 maçta 999 dakika sahada kalan futbolcu, sadece 2 gol ve 2 asist yapabildi. Futbolcunun bu performansından çok memnun olmayan Samsunspor futbolcuyu asıl takımı olan Boluspor’a kiralama kararı almış. Bu kiralanma ile kariyerindeki son 5 sezonun 4 tanesini Boluspor’da geçiren futbolcu, gelecek sezonu da kırmızı beyazlı forma ile geçirecek.

Genç Yetenek Adayı

21 yaşındaki genç yıldız adayı Guy Serge Yameogo, Türkiye’deki futbol hayatına 2020/2021 sezonunda Samsunspor bünyesi altında başladı. Karadeniz temsilcisi ile 5 yıllık sözleşme imzalayan genç futbolcu, 2022/2023 sezonunu Boluspor’da geçirecek.

Geçen sezonun ikinci devresi için KVC Westerlo takımına kiralanmış olan futbolcu toplamda 9 adet maça çıktı ve 317 dakika sahada durdu.

2020/2021 sezonunda ise Samsunspor forması ile PTT 1’inci Lig ve Türkiye Kupası maçlarında toplam 4 müsabakaya çıkan Yamego, 299 dakika da Samsunspor’un kadrosunu doldurmuş oldu.

Fildişili 21 yaşındaki futbolcu Guy Serge Yamego, defans ve stoper mevkiinde görev alıyor.