Boluspor Bayramı Kutladı

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemler geçiren Boluspor, bir dönem Süper Lig hayalleri kurduğu ligde bir anda kendini küme düşme mücadelesi verirken buldu. Kırmızı Beyazlı takım ligde oynadığı son maçta konuk olduğu Adanaspor karşısında aldığı kritik galibiyet sayesinde bayram tatiline moralli girerken, geçtiğimiz günlerde tesislerde yapılan bayramlaşma merasimiyle birlikte camiaya birlik beraberlik mesajları verilmiş oldu.

Bayram Sevinci Bayram İsteği

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı bir süreçten geçen Boluspor, ligin ikinci yarısının ilk dönemlerinde üst üste galibiyetler almayı başarmış ve bu sayede üst sıralara tırmanmıştı.

Öyle ki Karadeniz temsilcisinin ilk 6 içerisinde yer alıp alamayacağı ve hatta Süper Lig’e yükselip yükselemeyeceği tartışılmaya başlanmıştı. Ancak Kırmızı Beyazlı ekip bu başarıyı sürdüremediği gibi üst üste gelen mağlubiyetlere de engel olamadı ve takım bir anda küme düşme hattına kadar geriledi.

Bu durum önce teknik direktör Reha Erginer’in takımdan gönderilmesine sonra da yönetimin toplu bir şekilde istifa etmesine neden olsa da yönetim kurulunun bazı üyeleri görevlerine devam etmeyi tercih ettiler.

Bununla birlikte takım oynadığı son müsabakada konuk olduğu Adanaspor karşısında hayati öneme sahip bir 3 puanı hanesine ekledi ve bu sayede kümede kalabilmeye dair umudunu arttırdı. Bu galibiyetin moraliyle bayram arasına giren Boluspor, geçtiğimiz gün kendi tesislerinde bir bayramlaşma merasimi düzenledi ve oyuncuların katılımıyla birlikte güzel bir gün geçirildi.

Oyuncuların kümede kalmak adına ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden yöneticiler Boluspor’un TFF 1.Lig’de kalabilmesi adına herkesin terinin son damlasına kadar mücadele ettiğini savundu ve camiaya da birlik beraberlik mesajı verildi.

Son Ana Kadar

Öte yandan Boluspor adına geriye kalan sürecin çok kolay geçmeyeceği de net bir şekilde ortada. Zira küme düşme hattı gerçekten kaynıyor ve burada yer alan takımlar arasında en zor takvime sahip olan takımlardan birisi de Bolu temsilcisi olarak gözüküyor.

Ligin 37’inci haftasında bir diğer Karadeniz temsilcisi Samsunspor’a konuk olacak olan Boluspor, bu maçtan sonra da lider Ankaragücü ile karşı karşıya gelecek. Ankara temsilcisiyle oynanacak müsabakadan sonra belki de ligin kaderini belirleyebilecek müsabaka oynanacak ve Bolu temsilcisi ile Altınordu kozlarını paylaşacak.

Bu bağlamda son 3 maçlık dönem adına ligin en zor takvimlerinden birine sahip olan Osman Nuri Işılar’ın takımının Adanaspor maçındaki performansı ve hatta daha fazlasını bu 3 maça taşıması gerektiği kesin.

Zira Boluspor adına durum o kadar parlak değil ve takım şu an kendi kaderini kendi belirleme avantajına sahipken bu avantajı kullanmayı bilmeli. Kırmızı Beyazlı takımın tek bir anlık aksaması bile kendisiyle birlikte mücadele eden diğer takımların avantajı eline geçirmeleri anlamına gelecek.

Bu bağlamda Kırmızı Beyazlı takımın son ana kadar mücadele etmesi şart.