Boluspor Gelecek Sezon Öncesi Hazırlıklarını Sürdürüyor

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Boluspor ’da teknik direktörlük koltuğuna tecrübeli teknik direktör Sait Karafırtınalar getirildi. Teknik direktör Sait Karafırtınalar yönetiminde ilk antrenmanına çıkan Boluspor kendi tesisleri olan Karaçayır Spor Tesislerinde takıma yeni katılan yeni transferlerinin de katılımı ile yapılan antrenmanlarda kırmızı beyazlı ekip günlük olarak ısınma hareketleri ile idmanlara başladı. Sonraki saatlerde düz koşu ve tempolu koşu ile idmanlara devam eden Boluspor, devam eden idmanlarda taktik ve teknik çalışmalar ile sürdürdü. Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik direktör Sait Karafırtınalar, Yeni sezon hazırlıkları için hem Boluspor camiasına hem Bolusporlu oyunculara hem de teknik ekibe hayırlı olsun dileklerini iletti. Daha önce Boluspor ile güzel şeyler yaşadık iyi anılarımız var. Bu başarılı ve iyi işleri tekrar yaşamak istediklerini tekrar Boluspor camiası ile birlikte güzel işlere imza atmak istediklerini ifade etti.

Boluspor

Tecrübeli Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, Takıma Takviyeler Yapılacak

Kırmızı beyazlı ekibe takviyelerin yapılacağını ve sürdürüleceğini aktaran teknik direktör Sait Karafırtınalar, 3 – 4 tane daha transfer yapılacağını aktardı. Gelecek sezon Spor Toto 1. Ligin çok daha zorlu bir süreç alacağını söyledi. Yukarıdan düşen bazı takımların güçlü olduğunu alt ligden yükselen bazı takımlarında hazır ve güçlü geldiğini aktardı. Spor Toto 1. Ligde iyi mücadele edebilmek için takviye yapılması şart olduğu söylendi. Bazı isimlerinde ayrıldığını ifade ederken gelecek transferler ile bu yerlerin dolacağını aktardı. Yeni gelecek transferler ile takım içerisinde uyumun sağlanması gerektiğini uyum süreci sonrasında başarılı olacaklarını ifade etti.

Hazırlık süreci hakkında da konuşan tecrübeli teknik direktör Sait Karafırtınalar, hazırlıkların tamamlanması için 6 – 7 hafta yeterli olduğunu düşünüyorum. Daha önce de hazırlıklarımızı bu süre zarfında tamamlamayı başarmıştı. İlk etap kampında yalnızca 1 tane hazırlık maçı yapmayı düşünüyoruz. Kurban Bayramı sonrasında ise 2 tane hazırlık maçı yapacaklarını aktarırken sezon açılmadan önce son 1 hazırlık maçı daha yapıp sezona hazır olmak için çalışacağız.

Boluspor Takviyeleri Sürdürüyor

Kırmızı beyazlı ekip 6 transferi tamamladı. İşte o transferler:

  1. 32 yaşındaki orta saha Gökhan Alsan BB Erzurumspor’dan bonservis bedeli ödenmeden kadroya katıldı.
  2. 25 yaşındaki forvet Ozan Papaker 24 Erzincanspor’dan bonservis bedeli ödenmeden transfer edildi.
  3. 27 yaşındaki sol bek Batuhan İşçiler ’de bedelsiz olarak Balıkesirspor’dan alındı.
  4. 25 yaşındaki stoper Onur Ulaş Somaspordan bonservissiz olarak takıma katıldı.
  5. 31 yaşındaki orta saha Guy Michel Landel Bandırmaspor’dan kadroya katıldı.
  6. 27 yaşındaki stoper Ercan Yazıcı’da takıma katıldı.

Trabzonspor’un kadroya kattığı ve forma süresi bulamayan Batuhan Kör’de Boluspor’un radarına girdi. forvet oyuncusunun transferi için takımlar arasında ve oyuncu ile görüşmeler sürüyor.