Boluspor Puan Kaybına Dur Diyecek

TFF 1. Lig 202 1- 2022 sezonunda mücadele eden Beypiliç Boluspor, milli aranın ardından oynadığı maçlarda puan kaybına artık bir dur demek istiyor. Ligde oynadığı 7 maç boyunca totalde 8 puan elde eden Kırmızı Beyazlı ekip, rakip takımın kalesini totalde 7 kez havalandırırken kendi kalesi ile meşin yuvarlağı 6 kez buluşmasına engel olamadı.

Beypiliç Boluspor, TFF 1. Lig’in son beş haftasında oynadığı maçların 2 tanesinde galibiyet sevinci yaşarken, aynı zamanda 2 beraberlik ve 1 yenilgi elde etti. İşte Beypiliç Boluspor’un TFF 1. Lig’deki mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Beypiliç Boluspor, TFF 1. Lig’deki mücadelesine teknik direktörü Ahmet Taşyürek önderliğinde devam ediyor. 2021 – 2022 sezonunda verilen iki haftalık milli ara sonrasında yeşil sahalara dönmek üzere olan ekip, puan kaybı yaşamadan galibiyet serisi oluşturmak istiyor.

Boluspor İstatistiklerini İyileştirecek

Kırmızı Beyazlı sporcular, hava topu mücadelesinde yüzde 45,9 oranında başarı elde ederken bu sayı ikili mücadelelerde yüzde 48,4’e yükseldi. Top kapmada son derece başarılı olan Beypiliç Boluspor, yüzde 61,4’ü yakaladı.

Gerçekleştirdiği 7 karşılaşma boyunca Bolusporlu futbolcular toplam 2985 kez pas atışı gerçekleştirdi, bunlardan 2291 tanesi isabetliydi. Paslarda başarı oranı yüzde 76,8’i bulurken uzun pas için yüzde 47,3 oranı yakalandı.

Kendi yarı sahası içerisinde paslaşmada daha başarılı olan Kırmızı Beyazlılar, ileri ve sağ yöne olan atışlarda istatistiksel olarak daha başarılılar. 6 tane ceza sahası içerisinden gol atan Boluspor, 1 adet ceza sahası dışından gol kaydetti.

Hedef Galibiyet Serisi Kurmak

Beypiliç Boluspor, TFF 1. Lig’de gösterdiği performansı iyileştirmeyi hedefliyor. 7 hafta boyunca oynadığı maçlarda 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi elde ederek toplamda 8 puan elde eden Kırmızı Beyazlı ekip Manisa BBSK’nın ardından 12. sırada konumlanmış durumda.

Beypiliç Boluspor futbolcuları, teknik direktör Ahmet Taşyürek önderliğinde dur durak bilmeksizin çalışıyor. TFF 1. Lig 2021 – 2022 sezonunun 8. haftasında oynayacakları maçta kazanan taraf olarak 3 puan elde etmek isteyen Kırmızı Beyazlı kulüp, galibiyet serisini kurmayı amaçlıyor.