Boluspor Samsunspor’u Konuk Ediyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok ciddi bir bunalım geçiren Boluspor, ligin 35’inci haftasında aldığı Adanaspor galibiyeti sayesinde gerçekten rahatladı ancak takımın durumu henüz kritikliğini aşamadı. Bu bağlamda seri galibiyetler almak zorunda olan Bolu temsilcisi 36’ıncı haftada çok kritik bir müsabaka daha oynamak zorunda. Sezonun bir diğer hayal kırıklığı olan Samsunspor’u konuk edecek olan Kırmızı Beyazlı ekip sahadan 3 puanla ayrılarak kümede kalma şansını bir kademe daha arttırmayı hedefliyor.

Her Maç Final

Bu sezon TFF 1.Lig’de inişli çıkışlı bir performans sergileyen Boluspor, çıkışını sürdürdüğünden daha çok inişini sürdürdüğü için ligin son düzlüğünde kendisini küme düşme hattına yakın bir yerde bulmaktan kurtulamadı.

Kırmızı Beyazlı ekipte bu durum çok ciddi krizlere de sebebiyet verirken, 35’inci haftada gelen Adanaspor galibiyetinin kulübe, oyunculara ve teknik ekibe, pek tabii taraftarlara da çok derin bir nefes aldırdığı kesin.

Bununla birlikte bu nefesin rahat verilebilmesi adına 36’ıncı haftada oynanacak müsabaka da çok kritik bir önem taşıyor olacak. Ligin kalburüstü takımlarından Samsunspor’u konuk eden Bolu temsilcisi bu maçtan mutlaka galibiyetle ayrılmayı hedefleyecek.

Bu müsabaka öncesi Boluspor 41 puanla 14’üncü sırada yer alırken Samsunspor 47 puanla 7’inci sırada yer alıyor. Bolu temsilcisi bu maçtan galip gelip kümede kalma şansını arttırmayı ne kadar istiyorsa Samsunspor da galip gelip ilk 6 şansını daha da arttırmak istiyor.

Bu bağlamda her iki takım adına da oldukça zorlu geçecek müsabaka 8 Mayıs Pazar günü saat 16’da başlayacak. Tüm maçların aynı saatte başlıyor olması Bolusporlu oyuncuların maç bittikten sonra direkt olarak diğer takımların neler yaptığını kontrol etmesine neden olacaktır.

Silahlardan Biri Gitti

Öte yandan Boluspor cephesinde olabilecek en iyi haberlerden biri de Samsunspor tarafından geldi denilebilir.

Bu sezon takımın en golcü ismi olan Yasin Öztekin takımın yaşadığı hayal kırıklığından sonra zaten yavaş yavaş formayı kaybetmeye başlamıştı. Bu bağlamda oyuncuya haksızlık edildiğini düşünenlerle oyuncunun formsuzluğu nedeniyle sıkıntılar yaşandığını söyleyenlerin tartışması sürüyor.

Ancak bu grupların tartışması süredursun Yasin ile Samsunspor arasındaki kontrat sona erdi ve tecrübeli oyuncu kulüpten ayrıldı. Bu bağlamda konuk ekibin en çok gol ümidi taşıyan oyuncularından biriyle yollarını ayırmış olması bu müsabakada Boluspor’un lehine olabilir.

Bununla birlikte Samsunspor hücum konusunda mahir bir takım ve birçok gol silahına daha sahip. Bu bağlamda Boluspor adına dikkatli olunması gereken oyuncu sayısı bir hayli fazla. Ancak tıpkı Gökhan Karadeniz örneğinden de anlaşılabileceği gibi Samsun temsilcisinin baskılı ortamı yetenekli oyuncuların yeteneklerini sergileyememeleri anlamına gelebiliyor.

Bu bağlamda Boluspor’un sahada göstereceği performansla rakibi üstünde bir baskı kurması çok mühim. Eğer böylesi bir durum söz konusu olursa iki Karadeniz temsilcisinin maçından çıkacak sonuç Boluspor’a yarayabilir.