Boluspor Tuzlaspor Karşılaşmasında 3 Puan Bıraktı

Spor Toto 1. Lig’de 22’nci haftada kar yağışı nedeniyle ertelenen maç 2 Mart 2022’de oynandı. Beypiliç Boluspor, Tuzlaspor’u ağırladı.

Geçen hafta Altaş Denizlispor’a puan kaybeden kırmızı beyazlı ekibimiz, bu hafta da ne yazık ki Tuzlaspor’a 3 puan bıraktı ve düşüşünü sürdürdü.

Boluspor İlk Yarıda Çok Etkisizdi

boluspor

Karşılaşmanın ilk tehlike yaratma girişimi teknik direktör Reha Kemal Erginer’in öğrencilerinden geldi. Dakikalar 14’ü gösterirken orta sahanın Tuzlaspor tarafında iki takım da üst üste top kayıpları yaptı.

Bu top kayıplarının sonucunda top, Beypiliç Boluspor forması giyen Roshi’de kaldı. Roshi önündeki boş alanda çok rahat bir şut imkanı bulsa da onun uzaktan yaptığı vuruş çok etkili olamadı. Zira Tuzlaspor file bekçisi Emre Koyuncu’da kaldı.

Bu tehlikenin ardından konuk Tuzlaspor’un cevabı 19’da geldi. Teknik direktör Şenol Fidan’ın öğrencileri dakika 19’da sağ köşeden korner atışı kullandılar. Yapılan etkili ortaya Beypiliç Boluspor savunmasının arasından yükselen Kutay Kurt’un kafa vuruşu, neyse ki az farkla üstten dışarıya çıktı.

Dakikalar 24’ü ve 25’i gösterirken teknik direktör Şenol Fidan’ın ekibi neredeyse aynı yerden 2 duran top kullandı. Sol çaprazda taç çizgisinin yakınından kullanılan duran topların ikisi de tehlike yaratmadı fakat Tuzlaspor bu iki pozisyonda da penaltı bekledi. Hakem ortada hiçbir şey olmadığı için haliyle penaltı çalmadı.

İlk yarıda daha etkili görünen Tuzlaspor, ilk yarının son anlarında çok büyük bir tehlike yarattı. Beypiliç Boluspor’un tamamlayamadığı atakta topu kapan konuk ekip, Okwuchukwu Francis Ezeh ile çok etkili geldi.

Ezeh’in dikine topla koşusunda Beypiliç Boluspor savunması iyi pozisyon olarak rakibin kendisini eksik yakalamasına izin vermedi. Yine de Ezeh pasını sol çapraza Kutay’a aktarmayı başardı. Ancak top Kutay’a geldiğinde, Reha Kemal Erginer’in öğrencileri çoktan savunmaya yerleşmişlerdi.

Hal böyle olunca Kutay’a şut açısı kalmadı ve etkisiz bir şutta kalecimiz Oğul Kaan Doğan topa sahip oldu.

Bu pozisyon ilk yarının son tehlikesi oldu ve taraflar soyunma odasına 0 – 0 ile gittiler.

Tuzlaspor Golü Buldu

İlk yarıda etkisiz gözüken Beypiliç Boluspor, ikinci yarıda biraz olsun kendine geldi. 60’ıncı dakikalar geldiğinde önce Gökhan Karadeniz’in şutu ile Emre Koyuncu’nun koruduğu kale yoklandı.

Ardından ise Bregu çaprazdan çok daha etkili bir şutla gole yaklaştı. Fakat ne yazık ki Tuzlaspor file bekçisi bu iki pozisyonda da başarılıydı.

Maçtaki ilk gol geldiğinde dakikalar 79’u gösteriyordu. İkinci yarıda rakip kaleye daha fazla yüklenen teknik direktör Reha Kemal Erginer’in öğrencileri, arkalarında büyük boşluklar bırakmıştı.

Yine böyle bir pozisyonda Tuzlaspor savunması topu gelişigüzel bir şekilde ileriye vurdu. Lakin top bomboş kalan savunmamızın ortasındaki Ezeh’e geldi. Ezeh geniş boşlukta sürdüğü topla kale önüne kadar rahatça geldi, kalecimiz Oğul Kaan’ı çalımladı ve topu ağlarla buluşturdu.

Tuzlaspor bu golle birlikte öne geçti ve son düdüğe kadar üstünlüğünü korudu. Hal böyle olunca Boluspor, üst üste iki haftada 6 puan yitirmiş oldu.