Boluspor Ümraniyespor’u Konuk Ediyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sallantılı bir performans sergileyen Boluspor, son haftalarda aldığı kötü sonuçlar nedeniyle teknik direktör Reha Erginer ile yollarını ayırdığını açıklamış ve sezon sonuna kadar geçici olarak Osman Nuri Işılar’ı takımın başına getirmişti. Kırmızı Beyazlı takım ligin 34’üncü haftasında oynanacak müsabakada kendi sahasında görücüye çıkacak. Oynadığı son maçta Eyüpspor karşısında çok önemli bir galibiyet alan Bolu temsilcisi yine üst sıralarda yer alan ve Süper Lig’e direkt olarak yükselmeyi hedefleyen Ümraniyespor’u konuk edeceği maçta 3 puan arayacak.

Üst Üste Zorlu Maçlar

Bu sezon TFF 1.Lig’de bir türlü belirli bir istikrarı sağlayamayan ekiplerden biri olan Boluspor bu durumun bedelini küme düşme hattına kadar gerileyerek ödemekten de kurtulamadı ve takım bu nedenle teknik direktörü Reha Erginer ile yollarını ayırdı.

Kırmızı Beyazlı takımda bu ayrılık ister istemez bir şok etkisi yaratırken Erginer yerine geçici olarak teknik direktörlüğe getirilen Osman Nuri Işılar’ın yönetiminde oynanan ilk maçta takım Eyüpspor’u 2-0 ile geçmeyi başardı.

Bu bağlamda ilk maç için oldukça iyi bir iş çıkartan Bolu temsilcisi, aynı başarıyı bu sefer çok daha iddialı bir rakibi karşısında tekrarlamayı hedefleyecek. Kırmızı Beyazlı takımın rakibi ligin 2’inci sırasında yer alan ve çok ciddi bir şampiyonluk adayı olan Ümraniyespor olacak.

Ümraniye temsilcisi ligde oynadığı son müsabakada kendi sahasında konuk ettiği Ankara Keçiörengücü’nü 2-1 ile geçmeyi başarmıştı. Bu açıdan bakıldığında da iki takımın müsabakası özellikle Eyüpspor açısından pek kolay geçmeyecektir.

Kritik müsabaka öncesi Ümraniyespor 60 puanla 2’inci sırada yer alırken Boluspor 38 puana sahip ve küme düşme hattının sadece bir sıra üstünde yer alıyor. Bolu temsilcisinin bu maçtan puan kaybıyla ayrılması durumunda ateş hattına tekrardan girme riski de bulunuyor.

Savunma Önemli

Boluspor ligin 33’üncü haftasında oynadığı Eyüpspor maçından 2-0 galip ayrılmayı başarsa da takımın en iyi performansını gösterdiğini veya bu maçı da net bir şekilde hak ettiğini söylemek pek mümkün değil.

Biraz da şansın yardımıyla sahadan 2-0 galip ayrılan Kırmızı Beyazlı takımda bilhassa savunmada verilen açıkların çok can sıkıcı bir duruma geldiğini ve Ümraniye temsilcisinin bu açıkları iyi değerlendirebilecek oyunculara sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu bağlamda Bolu temsilcisi adına işler kolay olmayacak ve oyuncuların çok daha fazla dikkatli davranması gereken bir oyun oynanacak. Ümraniyespor ligin en iyi ekiplerinden biri ve sezon başından bu yana hiç inmediği ilk 2 sıradan daha da inmek istemiyorsa Boluspor karşısında oynayacağı maçta daha fazla motive bir görüntü sergileyeceği kesin.

Bununla birlikte Kırmızı Beyazlı takım da kümede kalabilmek adına vereceği mücadelede bu gibi zorlu maçlardan alabileceği en iyi skorları almalı zira diğer takımlar bunu başarabiliyorlar.