Boluspor Yabancılardan Katkı Alamadı

Teknik direktörü Reha Kemal Erginer önderliğinde Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Beypiliç Boluspor, Spor Toto Süper Lig umutlarını sürdürüyor.

Bu sezon şu ana kadar çıktığı 19 karşılaşmada 24 puan toplayan kırmızı beyazlı Bolu temsilcisi, Spor Toto 1. Lig’in 13. sırasında bulunuyor.

Reha Kemal Erginer’in öğrencileri, Play off potasında 36 puanla bulunan üç takımın (Eyüpspor, İstanbulspor ve Royal Hastanesi Bandırmaspor) 12 puan gerisinde yer almalarına rağmen 2 maç eksikle bu takibi yapıyor.

Eğer kırmızı beyazlı Bolu temsilcisi bu iki maçını kazanabilirse bir anda kendini play off potasının hemen altında bulabilir. Ancak elbette ters ihtimalin de varlığı mevcut.

Öyle bir durumda ise Beypiliç Boluspor’un küme düşme hattıyla arasındaki 2 puanlık fark Bolu taraftarlarını endişelendiriyor.

Reha Kemal Erginer ve öğrencileri ne yazık ki bu sezon çok da iyi bir performans sergilemiyorlar. Spor Toto 1. Lig’de oynadığı 19 maçta 6 galibiyet 6 mağlubiyet alan Kırmızı Beyazlılar, 7 kez de rakipleriyle berabere kaldılar.

Kırmızı Beyazlılar, Spor Toto 1. Lig’deki galibiyet ve mağlubiyet sayısındaki bu dengeyi, gol sayılarına da yansıttı. Öyle ki takım rakip ağları 19 maçta 21 kez sarsarken kendi filelerinde ise aynı sayıda gol gördü.

Bu özelliğiyle Beypiliç Boluspor, Spor Toto 1. Lig’de bu sezon 0 averaja sahip olan tek takım konumuna gelmeyi başardı.

Beypiliç Boluspor’un yabancı oyuncularının ne kadar katkı sunduğu ise böyle bir performans grafiğinin ardından tartışılıyor.

Zira Spor Toto 1. Lig’den çıkma – düşme yarışında her zaman olduğu gibi doğru yabancıları seçmek büyük önem arz ediyor.

Boluspor Formasını En Çok Terleten Yabancılar

Beypiliç Boluspor formasını teknik direktör Reha Kemal Erginer’in şans vermesiyle en çok giyen yabancı oyuncu, bu sezon her maçta ilk 11’de çıkan tek isim Gentian Selmani.

Arnavut file bekçisi, Spor Toto 1. Lig’de 19 hafta geride kalırken tam 1710 dakikada takımının formasını terletti.

Onun ardından en çok oynayan futbolcu ise Demokratik Kongolu forvet oyuncusu Kabongo Kassongo oldu. Aynı zamanda Beypiliç Boluspor’un en golcüsü konumunda olan Kabongo Kassongo, 16 maçta forma giyerken bunların tümünde 11 başladı.

Takımda 16 maçta forma giyen bir diğer oyuncu ise yine Arnavutluk vatandaşı olan Odise Roshi oldu.

Bu isimlere ek olarak Dejvi Bregu’da aslında tam 18 maçta oynayarak en çok maça çıkanlardan oldu. Buna karşın oyuncu takımın en fazla süre alan yedinci futbolcusu oldu.

Yabancıların Skor Katkısı Kısıtlı

boluspor

Kırmızı Beyazlılar, bu sezon en yüksek skor katkısını Kabongo Kassongo’dan aldı. Takımı adına çıktığı 16 karşılaşmada 8 gol 1 asiste imza atan Demokratik Kongolu forveti ise 5 gol 3 asistle oynayan 10 numara Dejvi Bregu takip etti.

Bu isimlerin ardından gelen Odah Onoriode Marshal, sadece 1 kere fileleri havalandırdı.

Bir başka deyişle Kırmızı Beyazlılar, yabancılarından yeterince skor katkısı alamadı. Bu da ligdeki duruma ister istemez yansıdı.