Cev Erkekler Şampiyonlar Liginde Halkbank Yarı Finalde

Avrupa Voleybolu’ nun en prestijli turnuvası olan CEV Şampiyonlar Ligin’ de temsilcimiz Halkbank çeyrek final rövanş maçında İtalya’nın Cucine Lube takımı ile karşı karşıya geldiler.

CEV Şampiyonlar Ligi’nin çeyrek final ilk maçında temsilcimiz Halkbank 3 – 0 ‘ ın rövanşında İtalyan ekibine konuk oldu.

Temsilcimiz Halkbank CEV Şampiyonlar Ligi’nin çeyrek final rövanş maçında İtalya’nın Cucine Lube takımını altın sette mağlup ederek yarı finale yükselmeyi başardılar.

Karşılaşmanın normal süresi 3 – 1 geride tamamlayan temsilcimiz Halkbank altın sette rakibini 15 – 12 mağlup ederek 9 yıl sonra yarı finale yükselmiş oldular.

Halkbank Altın Sette Yarı Finale Çıktı

Halkbank Erkek Voleybol takımı temsilcimiz CEV Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı yedi karşılaşmanın beşini kazanarak grup birincisi olarak çeyrek finale direkt olarak çıkarak büyük bir başarı elde etmişlerdi.

Temsilcimiz Halkbank Erkek Voleybol takımı CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçında karşılaştığı İtalyan ekibi Cucine Lube Civitanova’ ya normal setler de 3 – 1 mağlup olmasına rağmen, uzatmada oynanan Altın Set’i kazanarak adını 9 yıl aradan sonra yarı finale yazdırmış oldular.

TVF Başkent Spor salonunda oynana karşılaşmayı Marie – Catherine Boulanger ( Belçika ) Konstantin Yovchev ( Bulgaristan ) yönettiler.

Temsilcimiz Halkbank zorlu karşılaşmada; Nimir Abdel – Aziz, Jaeschke, Marko Matic, Micah Maa, Nicolas Bruno, Yunus Emre, Deniz İvgen, (L), Volkan Döne (L) ( Aslan Ekşi, Mustafa Koç, Yiğit Gülmezoğlu ) ile tam kadro sahada yer aldılar.

İtalyan ekibi ise Cucine Lube Civitanova; Yant Herrera, Anzani, Zaytsev, Nikolov, Chinenyeze, De Cecc0, Balaso (L), ( Bottolo, Diamantini, Damico, Garcia Fernandez ) ile sahada yer aldılar.

Halkbank Yarı Finale Nasıl Geldi

Halkbank Erkek Voleybol takımı temsilcimiz CEV Şampiyonlar Ligi’nde B grubun da Berlin R.V. Warta Zawiercie ve Hebar Pazardzhik ile aynı grupta yer aldılar.

Temsilcimiz Halkbank Erkek Voleybol takımı grubun da oynadığı 6 karşılaşmadan 5 galibiyet 1 mağlubiyet ile tamamlayarak lider olarak çıktığı için direkt olarak adını çeyrek finalde ki takımlar arasına yazdırmayı başardılar.

Çeyrek final de ise İtalyan ekibi olan Cucine Lube Civitanova ile eşleştiler. İtalyan ekibi olan Cucine Lube Civitanova ise C Grubunu Tours, K. Roeselare ve Benfica’ ile yarıştı. C Grubunda İtalyan ekibi olan Cucine Lube Civitanova çıktığı 6 karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılarak yenilmeden çeyrek finale kadar gelmişlerdi.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finalinde karşı karşıya gelen temsilcimiz Halkbank Erkek Voleybol takımı ile İtalyan ekibi olan Cucine Lube Civitanova yarı final için kıyasıya bir mücadele verdiler.

İlk maçı temsilcimiz Halkbank Erkek Voleybol takımı 3 – 1 kazanırken, İtalya ‘da ki ikinci maçta ise Cucine Lube Civitanova 3 – 1 normal seriyi önde tamamlamıştı. Altın sete kalan mücadelede temsilcimiz Halkbank Erkek Voleybol takımı galibiyet ile ayrılarak adını yarı finale yazdırmış oldular.