Galatasaray’da Hakim Ziyech Söylentileri Neler Oluyor?

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın Faslı yıldızı Hakim Ziyech’in milli takım hocası Walid Regragui’nin oyuncunun uyluk kasında yırtık olduğunu söylediği ifade edilmişti. Gerçek ortaya çıktı.

Uzun süredir sarı kırmızılı takım Galatasaray ın en çok konuşulan oyuncularından birisi olan tecrübeli isim Hakim Ziyech in sakatlığı ve uzun süredir forma giyememesi çok fazla konuşulmaya başlandı.

HAKİM ZİYECH’DE SON DURUM NEY?

Yaz transfer döneminin büyük isimlerinden Hakim Ziyech sakatlık sorununu bir türlü aşamadı. Bu da hakkındaki dedikoduların artmasına neden oldu.

Son olarak Fas Milli Takım Teknik Direktörü Walid Regragui, 30 yaşındaki futbolcunun uyluk kasında yırtık olduğunu söylemişti.

Bu ifadeler sarı kırmızılı camiada şok etkisi yaratırken, sarı kırmızılı takım Galatasaray cephesi ise Regragui’nin sözlerinin doğruyu yansıtmadığını belirttiler. Sarı kırmızılılar, Fas’ın hocasının sözlerinin yanlış tercüme edildiğini düşünüyor.

Çünkü tedavisi tamamen Galatasaray doktorları tarafından yürütülen tecrübeli hücum oyuncusunun uyluğunda herhangi bir problem yok. Alt adalesinden sıkıntı yaşıyor. Bu durumdayken Milli Takım’a çağrılmış olması da Regragui’nin takım üzerinde önemli etkisi olan Ziyech‘in lider kişiliğinden faydalanmak istemesi olarak yorumlanıyor.

SAKATLIĞI TAMAMEN GEÇMEDEN RİSK EDİLMEYECEK

Sarı kırmızılı takım da sağlık ekibi tecrübeli oyuncusunun tamamen sakatlığı geçmeden riske etmek istemiyorlar. Hakim Ziyech’te de Zaha‘daki gibi bir yol haritası izleyecek.

Bu durumda 30 yaşındaki kanat oyuncusunun Beşiktaş ve Bayern Münih karşılaşmalarında forma giymesi beklenmiyor.

Sarı kırmızılı takımın tecrübeli Teknik direktör Okan Buruk da onunla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor.

BEŞİKTAŞ DERBİSİNDE OLMASI ÇOK ZOR

Milli ara sonrası ligde Galatasaray ile Beşiktaş derbisi heyecanı yaşanacak. Zorlu bir fikstüre girecek Sarı kırmızılılar, çalışmalarına hız vermiş durumda.

Sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik patronu Okan Buruk, Milli arada takımına verdiği 4 günlük iznin acısını da derbi hazırlıklarında fazlası ile çıkarıyor. Sarı kırmızılı ekip, Perşembe akşamı top başı yaparken, dün itibarıyla tempo en üst seviyeye yükseldi. Milli takımlara giden oyuncuların yokluğunda, düzenli forma giyemeyen isimleri de as oyuncularla aynı kondisyon seviyesine getirmek isteyen Buruk, günde çift idmanlı bir çalışma programı hazırladı. Dünü de iki antrenmanla geçiren Galatasaray’da, temponun birkaç gün daha bu şekilde süreceği belirtildi.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray cephesinden, Hakim Ziyech’in Fas Milli Takımı’ndaki tetkiklerde uyluk yırtığı tespit edildiği yönündeki haberlere yalanlama geldi. Haberde bir tercüme hatası yaşandığı, Ziyech’in alt adalesinde bir sıkıntı olduğu, ancak Fas’ta herhangi bir tetkik yapılmadığı belirtildi. Ziyech’in, Fas’ın hocası tarafından oynatılmak için değil, kritik eleme maçı öncesi takıma liderlik yapması amacıyla kampa çağrıldığı vurgulandı.

Tedavi süreci Galatasaray’ın doktorları tarafından planlanan 30 yaşındaki futbolcunun ise bir süre daha takımdan ayrı kalacağı ve ara sonrasındaki Beşiktaş ile Bayern Münih maçlarında forma giyemeyeceği kaydedildi.