Gentian Selmani Formasını Çağlar Akbaba’ya Kaptırdı

Boluspor; taraftarlarının 2022 – 2023 sezonunda çok şeyler beklediği bir takım! Ancak, oyuncuların ilk iki haftada hayal kırıklığı yarattıklarından bahsedebiliriz. TFF 1.Lig’in ilk haftasında Manisa FK’yı yenerek moral depolayan Boluspor; ikinci haftanın açılış maçında Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelmişti. Kadro kurmakta dahi zorlanan rakibi karşısında rahat bir galibiyet alacağı düşünülüyordu. Ancak, Boluspor; neredeyse 60 dakika on kişi oynadığı bu maçı kaybederek taraftarlarını üzdü.

Çağlar Akbaba Gençlerbirliği Maçında Yıldızlaştı

Boluspor; daha önce de ifade ettiğimiz gibi Gençlerbirliği’ne biraz da on kişi kalmasının etkisiyle mağlup oldu. Ankara ekibi; maç boyunca Boluspor kalesine 12 şut çekti. Bu şutların yedisi isabetliydi. Çağlar Akbaba; yediği iki golde hatalı değildi. Bunun yanı sıra, kalesine gelen beş şutu önlemeyi başardı. Bir başka deyişle, takımının fark yemesine engel oldu.

Boluspor taraftarları; Gençlerbirliği maçının ardından tüm takıma tepki gösterdiler. Söz konusu tepkilerden nasibini almayan tek isim Çağlar Akbaba oldu. 27 yaşındaki oyuncu; ortaya koyduğu performans ile Boluspor adına ne kadar önemli bir isim olduğunu gösterdi. Yaptığı kurtarışlar ile çok uzun süre on kişi oynayan takımına moral verdi. Arkadaşlarını galibiyet adına cesaretlendirdi. Performansıyla büyük takdir topladı. Kaleyi bundan sonra da en iyi şekilde koruyacağını herkese gösterdi.

Gentian Selmani Gözden Düştü

1998 doğumlu kaleci; 2021 yılının Ocak ayında Menemenspor’dan Boluspor’a transfer olmuştu. Kırmızı beyazlı takım; bu transfer için Menemenspor’a bonservis ödememişti. 24 yaşındaki kaleci; Boluspor formasını bugüne kadar 46 maçta giydi. Söz konusu maçlarda kalesinde 53 gol gördü. Yalnızca 14 maçı gol yemeden tamamladı. Geçtiğimiz sezon Boluspor formasını 29’u TFF 1.Lig ve biri de Türkiye Kupası olmak üzere toplam otuz maçta giydi. Bu maçlarda sahada 2 bin 626 dakika kaldı. Kalesinde 34 gol gördü. 2021 – 2022 sezonunda yalnızca dokuz maçı gol yemeden tamamlayabildi.

Gentian Selmani’nin Boluspor ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erecek. Arnavutluk milli takımının kalesini de koruyan genç kaleci ile sözleşme uzatılıp uzatılmayacağı belirsizliğini koruyor. Çağlar Akbaba’nın form durumu dikkate alındığında oyuncu ile yeni sözleşme imzalanmasının düşük ihtimal olduğunu ifade edebiliriz.

Boluspor teknik ekibi; her iki kalecinin de kamp performansını dikkate alarak kaleyi bu sezon Çağlar Akbaba’nın korumasına karar vermişti. 27 yaşındaki kalecinin hem Manisa FK hem de Gençlerbirliği maçında ortaya koyduğu performans; Boluspor antrenörlerinin vermiş olduğu bu kararı destekler nitelikte!

Çağlar Akbaba Son Yılların En Doğru Transferlerinden Birisi Olacak

17 Mart 1995 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen oyuncu; son olarak TFF 1.Lig ekiplerinden Eyüpspor’un formasını giydi. Geçtiğimiz sezon Eyüpspor formasıyla toplam 20 maça çıktı. Oyuncunun bonservisi Gaziantep FK’da bulunuyordu. Gaziantep temsilcisi; oyuncuyu bedelsiz bir şekilde Boluspor’a gönderdi.