Karagümrük 8. Hafta Değerlendirmesi

Fatih Karagümrük, Spor Toto Süper Lig’in 8. haftası kapsamında gerçekleşen mücadelelerden İstanbulspor karşısında çıkmış olduğu maçtan 2-1’lik skor ile mağlup durumda ayrıldı.

Fatih Karagümrük mücadelenin 37. dakikasında Mbaye Diagne’nin golü ile 1-0’lık skor beraberinde öne geçip ilk yarıyı bu skor ile üstün şekilde tamamladı. İstanbulspor’da ikinci yarının başında oyuna dahil olan Eduard Rroca, 69. dakikadaki golü ile skoru 1-1 olarak eşitledi. 74. dakikada Jetmir Topalli atmış olduğu gol ile misafir ekibi 2-1’lik üstünlüğe taşıdığı sırada maçın kalan süresinde başka gol olmadı ve mücadele 2-1’lik skor beraberinde İstanbulspor’un galibiyeti ile sona ermiş oldu.

Bu sonucun hemen sonrasında Fatih Karagümrük 6 puanda kalmış olduğu sırada İstanbulspor ise 8 puana ulaşmış oldu.

Andreo Pirlo’dan Maç ile İlgili Düşünceler

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftası kapsamındaki karşılaşmalarda kendi evinde İstanbulspor’a 2-1’lik skor ile birlikte mağlup olan VavaCars Fatih Karagümrük‘ün teknik direktörü Andrea Pirlo, yüzeysel bir şekilde oynadıklarını ve ilk yarıda hak ederek öne geçmiş olduklarını düşünmediğini de ifadeleri arasına ekledi.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşen maçın hemen sonrasında düzenlenmiş olan basın toplantısında konuşmuş olan İtalyan teknik adam, maçı kazanmak istiyorlar ise böyle oynamamaları gerektiğini, bütün çıkmış oldukları ikili mücadelelerde rakibin kendilerinden daha iyi olduğunu, bu denli yüzeysel oynama sonucu ile herhangi bir şey elde edemeyeceklerine de yer verdi.

Aslına bakılırsa 2 ve 3. gölü de bulabilecek olan Fatih Karagümrük, isteksiz bir şekilde oyun sergileniş olduğu için herhangi bir sonuç elde edememiş oldu. Bu isteksizliğin bir an önce üstlerinden giderek yükselişe geçmek isteyen İstanbulspor takımı önünde olan diğer maçlar için durmadan çalışması gerektiğinin de oldukça farkında. Çalışmasının meyvesini toplamak adına daha da motive bir şekilde karşılaşmalara çıkmayı hedef almakta ve bu anlayış ile ilerlemektedirler.

Andrea Pirlo yönetimindeki 7 maçta 6 puan alan Fatih Karagümrük, diğer maçlar da dahil olmak üzere hem yönetim hem de oyuncular açısından baskı altında hissetmektedir. Bu maç sonucundan sonra da Fenerbahçe maçı için analizler yapıp o şekilde hazırlık göstereceklerini de eklemiş oldular.

Karagümrük’ün Spor Toto Süper Lig Durumu

Andrea Pirlo yönetiminde bulunan Fatih Karagümrük, Spor Toto Süper Lig’de çıkmış olduğu 7 maçtan 3 mağlubiyet, 3 beraberlik ve yalnızca 1 kez de galibiyet elde ederek toplamda 6 puan ile lig sıralamasında 14. sırada yer almaktadır. Fatih Karagümrük’ün çıkmış olduğu maçlar ve skorları aşağıda verilmiştir:

Karagümrük                       2 – 4                      Alanyaspor        

Beşiktaş                              4 – 1                       Karagümrük                      

Karagümrük                       4 – 1                      Ankaragücü 

Sivasspor                           0 – 0                       Karagümrük 

Karagümrük                       1 – 1                      Giresunspor 

Başakşehir                         0 – 0                       Karagümrük

Karagümrük                       1 – 2                      İstanbulspor