Konyaspor Teknik Direktör Arayışlarını Sürdürüyor

Yeşil beyazlı takım Konyaspor, 2023 – 2024 sezonuna fena olmayan bir başlangıç yapmıştı. Geçtiğimiz sezonun ortasından bu yana takımı çalıştıran Aleksandar Stanojevic, yavaş yavaş taraftarlara güven vermeye başlamıştı. Ancak, işler kısa sürede değişti.

Konyaspor, son olarak, Süper Lig’in dokuzuncu haftasında Pendikspor ile karşı karşıya geldi. 21 Ekim 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maç saat 16.00’da başladı. Medaş Konya Büyükşehir Stadyumu’nun ev sahipliği yaptığı maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Konyaspor idi. Maçı izlemek adına ekran karşısına geçenler, Konyaspor’un maçtan rahat bir galibiyet ile ayrılacağını düşünüyorlardı. Ancak, öyle olmadı. Pendikspor, zor geçmesi beklenen maçta rakibini 2-1 mağlup etti. Bu maçta Konyaspor’un tek golünü Marlos Moreno kaydetti.

Aleksandar Stanojevic ile Yollar Ayrıldı

Konyaspor’da beklenen oldu. Ocak ayından bu yana takımı çalıştıran Aleksandar Stanojevic ile yollar ayrıldı. Sırp teknik adamın Konyaspor macerası dokuz ay sürdü. 50 yaşındaki teknik adam, Konyaspor’un başında 26 maça çıktı. Takımı, söz konusu maçların altısını kazanabildi. Dokuz beraberlik aldı. 11 maçı kaybetti. Atmış olduğu 35 gole karşılık olarak kalesinde 43 gol gördü. 1.04 gibi oldukça düşük bir puan ortalamasına sahip olan Aleksandar Stanojevic ile yolların ayrılması hiç kimse için sürpriz değildi. Bu işin olmayacağı en başından belliydi.

Konyaspor Yönetimi Sergen Yalçın’ı Takımın Başına Getirmek İstiyor

Konyaspor, en kısa süre içerisinde yeni teknik direktörünü bulmak zorunda! Yönetim, bu sefer daha sağlam adımlar atıyor. Hedef, yerli bir teknik adamı takımın başına getirmek! Gündemdeki isimlerden birisi Sergen Yalçın! Deneyimli teknik adam, son olarak, Beşiktaş’ta görev yapmıştı. Siyah beyazlı takımdaki görevinden 2021 yılının Aralık ayında ayrılmıştı. O tarihten bu yana boşta olan Sergen Yalçın’ın ismi bir ara milli takım ile de anıldı. Sergen Yalçın, milli takımda görev almayı çok istiyordu. Fakat, Türkiye Futbol Federasyonu, milli takımın yeni teknik direktörünün Vincenzo Montella olmasına karar verdi. Bu durum, Sergen Yalçın’ın hayallerini suya düşürdü.

Deneyimli teknik adam, yeni bir göreve hazır! Konyaspor yönetimi, önümüzdeki günlerde Sergen Yalçın’ın kapısını çalacak. 50 yaşındaki teknik adamın ismi daha önce Trabzonspor ve Samsunspor ile de anılmıştı. Bazı spor muhabirleri, Sergen Yalçın’ın teklif yapan kulüplerden yıllık 50 milyon Türk Lirası istediğini dile getirmişlerdi. Konyaspor’un bu isteğe nasıl bir cevap vereceği merak konusu!

İkinci Aday Aykut Kocaman!

Konyaspor yönetimi, Sergen Yalçın ile anlaşamadığı takdirde rotasını Aykut Kocaman’a çevirecek. Deneyimli teknik adam, daha önce de Konyaspor’da görev yapmıştı. Aykut Kocaman, son olarak, Başakşehir’de görev yaptı. Bu kulüpteki görevinden 2021 yılının Ekim ayında ayrıldı. O tarihten bu yana boşta olan 58 yaşındaki teknik adam, yeniden Konyaspor’da görev almaya sıcak bakabilir.