Lucas Toreira’nın Galatasaray Hikayesi

Sarı kırmızılı takım Galatasaray yaz transfer döneminde öyle isimler transfer ettiler ki takımı yeniden kurdular diyebiliriz. Yaz transfer döneminde büyük umutlar ile kadroya katılan isimlerin başında olan 27 yaşındaki Uruguay‘lı Lucas Torreira performansı ile sarı kırmızılı takımın orta sahada ki büyük problemini de gidermiş oldu.

İngiliz ekibi Arsenal’ den 6 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı Lucas Torreira ile 2026 yılına kadar sözleşme imzaladılar.

Galatasaray taraftarı ile arasının iyi olduğu Lucas Torreira sarı kırmızılı formayı giymekten kendisini buraya ait hissetmekten de çok memnun görünüyor.

Galatasaray’da Neler Yaptı?

Galatasaray’ın özellikle geçtiğimiz sezonlar da yaşadığı 6 numara sorununu Uruguay’lı isim Lucas Torreira büyük ölçüde çözmüş görünüyor.

Savunmadan çıkışlar da gelip pas alıp takımını rahatlatan geride o güveni vermesi ile beraber özellikle ön alanda ki pres ve isteği ile ekstra işler de çıkarıyor. Sezgileri çok kuvvetli olan Lucas Torreira ön alanda ki pres başlatması ile rakip takımlara oldukça zor anlar yaşatıyor ki rakipten çaldığı topların bir çoğunda etkili pozisyonlar yakalıyorlar.

Lucas Torreira sarı kırmızılı takıma verdiği diğer artı da topu kaptırdıktan sonra anında reaksiyon göstererek topu geri kazanma konusunda oldukça etki etti. Oyun kurulumunda stoperlerin arasına girerek hat arasında ki boşlulara verdiği paslar ile de dikkat çekiyor ki özellikle Galatasaray‘ın bu konu da oldukça zor anlar yaşadılar.

Lucas Torreira orta sahada istasyon olması özellikle rakibin presinde soğuk kanlı kalarak pas alanlarını iyi görüp uzun paslar ile yanlara da etkili oynuyor. Sarı kırmızılı takımın bu sezon içinde vazgeçilmez oyuncularından birisi olan Lucas Torreira 19 Süper Lig maçında forma giyerek takımına gol ve asist katkısı sağlayamadı. Hücumda gol yollarında etkili olamasa da takımın savunma yönünde oldukça etkili işler çıkarmaya devam ediyor.

Lucas Torrera‘nın Futbol Kariyeri

Lucas Torreira 1996 yılında Fray Bentos’ ta dünyaya geldi. Uruguay’lı futbol kariyerine Fray Bentos’un kulübü olan IA 18 de Julio alt yapısında başladı.

İtalya’ ya göç etmek zorunda kalan Lucas Torreira ve ailesi sonrasında Pescara altyapısında oynamaya başladı. Yükselen performansı ile 2015 yılında Lucas Torreira 1,5 Milyon Euro karşılığında Sampdoria‘ ya transfer oldu.

İtalya kariyeri sonrasında İngiliz ekibi Arsenal ile yolları kesişen Lucas Torreira 20 Milyon Euro’ ya transferi gerçekleşti. Arsenal’ de beklenen seviyeye çıkamazken Atl. Madrid, Fiorentina ‘ ya kiralık olarak süre alan Uruguaylı son olarak sarı kırmızılı forma ile buluştu.

Sarı kırmızılı takımın performansından memnun kaldığı Lucas Torreira ile yeniden görüşerek 2026 yılında bitecek olan sözleşmesini ileri bir tarihe uzatarak oyuncusunun ücretine de iyileştirme yapmak istiyorlar.