Real Madrid Arda Güler’i Bayer Leverkusen’e Kiralamaya Hazırlanıyor

Beklenen gün gelip çattı! Türk futbolunun son dönemde yetiştirmiş olduğu en önemli yıldızlardan birisi olan Arda Güler, resmen Real Madrid’e transfer oldu. 2005 doğumlu oyuncu, dünyanın en büyük kulüplerinden birisi olan Real Madrid’e transfer olarak Türkiye’ye haklı bir gurur yaşattı. Gelin, bu transferin detaylarına yakından bakalım!

Transferin Mali Detayları Belli Oldu

Arda Güler, 6 Temmuz 2023 Perşembe günü özel uçakla İspanya’ya gitti. Kendisi, ilk olarak, sağlık kontrollerinden geçecek. Ardından, kendisini Real Madridli yapan sözleşmeye imza atacak. Arda Güler ile 30 Haziran 2029 tarihine kadar geçerli olacak bir sözleşme imzalanacak.

Transfer sürecini yakından takip edenlerin bildiği üzere Arda Güler’in sözleşmesinde 17.5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi bulunuyordu. Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Arda Güler’in Galler’e attığı golün ardından bu konuyla ilgili twitler atmıştı. Oyuncunun kısa süre içerisinde farklı bir kulübe imza atacağını dile getirmişti. Ancak, işler değişti. Arda Güler, Fenerbahçe’yi zor durumda bırakmamak adına transfer olacağı kulübün Fenerbahçe’ye daha çok ödeme yapmasını istedi. Real Madrid de söz konusu isteği makul buldu.

Fenerbahçe, 6 Temmuz 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Arda Güler’in Real Madrid’e transfer olduğunu açıkladı. Buna göre, Fenerbahçe, bu transfer için Real Madrid’den 20 milyon Euro alacak. Ayrıca, oyuncunun sözleşmesinde birtakım bonuslar yer alıyor. Söz konusu bonusların tutarı 10 milyon Euro! Son olarak, Real Madrid, oyuncunun farklı bir kulübe satılması halinde elde edilen gelirin yüzde 20’sini Fenerbahçe’ye verecek. Henüz 18 yaşındaki Arda Güler, gönül verdiği kulübe 20 milyon Euro kazandırarak önemli bir başarıya imza attı.

Genç Oyuncunun Yeni Adresi Bayer Leverkusen Olacak

Real Madrid, Arda Güler’in karşısına farklı bir proje ile çıkacak. Genç oyuncunun gelişimi İspanyollar için oldukça önemli! Real Madrid başkanı Florentino Perez, Martin Odegaard’da yapmış olduğu hatayı Arda Güler’de yapmak istemiyor. Oyuncuyu önümüzdeki sezon futbolu bırakması beklenen Luka Modric’in yerine düşünen Real Madrid’in planı herkesi şaşırtacak.

İspanyollar, Arda Güler’i bir sezonluğuna Bayer Leverkusen’e kiralayacak. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Bayer Leverkusen’i güncel tarih itibariyle Xabi Alonso çalıştırıyor. Futbolculuk döneminde uzun süre Real Madrid’de forma giyen Xabi Alonso, önümüzdeki sezon İspanyol kulübünün başına geçebilir. Carlo Ancelotti’nin 2024 yılında Brezilya milli takımını çalıştırmaya başlayacağı resmi olarak açıklandı. Florentino Perez, Arda Güler’in Real Madrid’in müstakbel teknik direktörü Xabi Alonso ile çalışmasını istiyor.

Bayer Leverkusen, Almanya’nın en başarılı altyapılarından birisine sahip! Kai Havertz’i yetiştiren ve 80 milyon Euro karşılığında Chelsea’ye gönderen Alman kulübünün yeni gözdesi de Florian Wirtz olmuştu. Arda Güler de bu kulüpte kendisini gösterebilir.