Reha Erginer İstediklerini Yapamadı

2020/2021 sezonunun ilk devresinin ortalarında Boluspor’un başına geçen Reha Erginer, Boluspor’da ilk senesini tamamlamayı başardı. 51 yaşındaki teknik direktör, gerek yanında çalıştığı teknik direktörler gerekse de kendi tecrübesi göz önünde bulundurulduğunda Türk futbolu için oldukça önemli bir anlam ifade ediyor.

Bununla birlikte Boluspor’un teknik direktörünün takımının başında henüz istediklerini gerçekleştirebilmiş gözükmüyor.

Reha Erginer’in Galibiyet ve Mağlubiyet Sayıları Dengeli

2017/2018 sezonunda kısa bir süre çalıştığı Denizlispor’da çok kısa bir süre kaldıktan sonra görevinden ayrılan Reha Erginer çok uzun bir süre futbolla yan yana gelmemişti. 51 yaşındaki teknik direktör, Hikmet Karaman, Ünal Karaman, Yılmaz Vural gibi teknik adamların yanında yardımcı çalıştırıcılık yaptıktan sonra ilk teknik direktörlük deneyimini de Manisaspor’da yaşamıştı.

2020/2021 sezonunda Boluspor’un başına tekrar gelmeden önce sırasıyla Manisaspor, Boluspor, Balıkesirspor ve Denizlispor’da görev yapan 51 yaşındaki teknik adam şu an kariyerinde bir takımın başında en uzun çalıştığı dönemi yaşıyor.

Bununla birlikte kısa çalışma süreleri geçirdiği takımları bir yana bıraktığımızda, Reha Erginer’in genel olarak dengeli bir takım performansını sergiletebildiğini 41 maça çıkıp 17 galibiyet, 12 beraberlik ve 12 mağlubiyet aldığı Manisaspor’un teknik direktörüyken de 2014/2015 sezonunu geçirdiği o dönemin Boluspor’unda da görebilmek mümkün.

Boluspor ile ilk döneminde 35 resmi maçta takımının teknik direktörlüğünü yapan teknik adam, 11 galibiyet, 11 beraberlik ve 13 mağlubiyet almıştı.

2020/2021 Sezonunda İstikrarı Sağlayan Reha Erginer’di

Boluspor’un gerek 2020/2021 gerekse de daha önceki sezonlarda dengesiz ve istikrarsız gidişatına dur diyen teknik adamın Reha Erginer olduğunu hatırlamakta fayda var. Geçtiğimiz sezonun 7’inci haftasında Boluspor’daki görevine başlayan teknik adam, takımın sezonu 42 puanla 11’inci sırada bitirmesinde büyük pay sahibiydi.

Geçtiğimiz sezon pandeminin de etkisiyle ortadan kalkan iç saha dış saha farkının olmamasını en çok hisseden kulüplerden birisi olan Boluspor’un iç sahadaki kötü performansına rağmen topladığı puanlarla birlikte kulüp adına kabul edilebilir bir yerde ligi bitiren Reha Hoca’nın bu sezon performansı ise Boluspor taraftarını çok sevindirmiş değil.

Bu sezon TFF 1.Lig‘de oynadığı 18 maçta 5 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet alan Boluspor, topladığı 21 puanla birlikte ilk devreyi 14’üncü sırada tamamladı. Bununla birlikte Bolu temsilcisinin ilk devre adına istediği performansı bir türlü sergileyemediğini ve bunda hem kadro kalitesinin hem de son 4 haftada kaybedilen 10 puanın bir hayli etkisi olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.

Boluspor ile ilgili ortaya atılan iddialara göre Kırmızı Beyazlılar,  geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadrolarına kattıkları Edwin Gyasi’ye ödenmesi gereken borç nedeniyle devre arasında transfer yapmakta zorlanacak. Eğer durum gerçekten böyle gerçekleşirse, Boluspor’un sonuçlar Reha Erginer’in kariyerinin aksine dengesiz bir şekilde gitmedikten sonra tecrübeli teknik adamın takımı da tanıdığını hesaba katarak yola Reha Hoca ile devam etmesi daha iyi olacaktır.