Sultanlar Ligi’nde Play – Off Heyecanı Devam Ediyor

Misli.com Sultanlar Ligi’nde normal sezon sona erdi ve Play – Off heyecanı da 4 takım ile beraber başlamış oldu. Ligi 2. sırada bitiren sarı siyahlı takım Vakıfbank ile 3. Tamamlayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe Opet eşleşirken, Eczacıbaşı Dynavit ise Türk Hava Yolları ile play – off ta eşleştiler.

İki karşılaşma sonun da Mislicom Sultanlar Ligi play – off ilk maçında Eczacıbaşı Dynavit ürk Hava Yolları’nı 3 – 2 mağlup ederek seride 1 – 0 öne geçti.

Diğer karşılaşmada ise Play – Off serisi ilk maçında Fenerbahçe Opet, Vakıfbank’ı ağırladığı karşılaşmada Sarı Lacivertliler setlerde 1 – 0 geriye düştüğü maçı 3 – 1 kazanarak avantajı kaptı.

FENERBAHÇE OPET 3 – 1 VAKIFBANK

Misli.com Sultanlar Ligi’nde normal sezon sona erdi ve Play – Off heyecanın başladığı karşılaşma sonun da Fenerbahçe Opet, Vakıfbank’ı ağırladığı karşılaşmada İlk seti Sarı Siyahlılar 25 – 21 kazanıp maça çok iyi başladı ve setler de 1 –  0 öne geçtiler.

Ancak sarı lacivertli takım Fenerbahçe Opet ikinci sette geri dönmesini bildiler. İkinci seti sarı lacivertli takım 25 – 1 3 üçüncü seti 25 – 19 ve son seti de 25 – 16 ile alarak 3-1 galip gelerek rövanş öncesi avantajı elde etti.

Rövanş 5 Mayıs Cuma Günü, Vakıfbank’ın ev sahipliğinde oynanacak.

Salon: Burhan Felek Vestel Voleybol

Hakemler: Ozan Çağı Sarıkaya, Recep Karakoç

Fenerbahçe Opet: Carneiro, Fedorovtseva, Aslı Kalaç, Vargas, Cristina, Eda Erdem Dündar ( Gizem Örge, Cansu Çetin, Meliha Diken, Lazareva)

VakıfBank: Kübra Akman, Cansu Özbay, Gabi, Zehra Güneş, Egonu, Bajema (Ayça Aykaç, Derya Cebecioğlu, Buket Gülübay, Carutasu, Daalderop, Ogbogu)

Setler: 21 – 25, 25 – 13, 25 – 19, 25 – 16

Süre: 101 dakika ( 24, 26, 25, 26 )

THY 2 – 3 ECZACIBAŞI DYNAVİT

Eczacıbaşı Dynavit, play – off’ da ilk maçında setler de 2 – 0 geriye düşmesine rağmen geri döndü ve Türk Hava Yolları’nı 3 – 2 mağlup ederek avantajı elde eden taraf oldular.

Türk Hava Yolları karşılaşmaya iyi başlayan taraf olurken ilk iki seti de rakibine üstünlük sağlayarak 2 – 0 önde geçtiler. Eczacıbaşı Dynavit, geriye çok iyi döndüğü karşılaşmada rakibini setler de 3 – 2 mağlup ederek avantajı yakaladılar.

Eczacıbaşı Dynavit – Türk Hava Yolları Play-Off Etabı ikinci karşılaşması, 5 Mayıs Cuma günü saat 16:00’da Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanacak

SALON: Burhan Felek Vestel Voleybol

HAKEMLER: Erol Akbulut, Mehmet Topal

TÜRK HAVA YOLLARI: Naz, Şeyma, Dicle Nur, Kingdon, Orthman, Maglio, Melis (L), Çağla, Polen, Ada

ECZACIBAŞI DYNAVİT: Hande, Yasemin, Boskovic, Voronkova, Jack-Kısal, Ognjenovic, Simge (L), Yaprak, Elif, Aybüke (L), Heyrman, Saliha

SETLER: 27 – 25, 25 – 22, 15 – 25, 16 – 25, 6 – 15

SÜRE: 121 dakika ( 28,27,27,24,15 )