UEFA KONFERANS LİGİN’DE TEMSİLCİLERİMİZİN RAKİPLERİ BELLİ OLDU

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 2. ön eleme turunda gruplara kalmak için mücadele etmeye başlayacak olan temsilcilerimiz Beşiktaş, Fenerbahçe ve Adana Demirspor’un rakipleri belli oldu.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın UEFA Şampiyonlar Ligi elemesine gitmesinin ardından diğer takımlarımız UEFA Avrupa Ligi’ne değil, UEFA Konferans Ligi’ne gitme hakkı kazanmıştı. Ülke puanındaki gerilememiz nedeni ile bu yıl UEFA Avrupa Ligi’ne takım gönderememiştik.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş, Tirana  – Dinamo Batum eşleşmesinin galibi ile, sarı lacivertli takım Fenerbahçe, La Fiorita – Zimbru eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak. Adana Demirspor’un rakibi ise Romanya ekibi Cluj oldu.

BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE GÜZEL KURA ÇEKTİ

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 2. ön eleme turunda Siyah beyazlı takım Beşiktaş Tirana (Arnavutluk) – Dinamo Batum (Gürcistan) eşleşmesinin galibi ile elemelerde karşı karşıya gelecekler.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ise, La Fiorita ( San Marino ) – Zimbru ( Moldova ) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

Beşiktaş ve Fenerbahçe elemeler deki rakipleri tam dişine göre. Zayıf rakipleri karşısında favori olarak sahaya çıkacak olan her iki takım da UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde gruplara muhakkak kalacaklardır.

Fenerbahçe ve Beşiktaş, kuraya seri başı olarak katılırken ilk maçlarını UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 27 Temmuz, rövanşları 3 Ağustos’ta oynanacak. Turnuvalarda 3. eleme turunun kurası 24 Temmuz, play – off’ ların kurası ise 7 Ağustos’ta çekilecek.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın muhtemel iki rakibine baktığımız da Tirana ‘ Arnavutluk ligin de bu sezon şampiyonluğu averaj ile kaybetti. 67 puan ile 2. Sırada yer alarak maçlarını UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde ön elemelere katılma hakkını elde etti.

Dınamo Batumı ise Gürcistan ligi ekiplerinden olan takım bu sezon ligini şampiyon olarak tamamlayarak UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde ön elemlere kaldılar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin muhtemel rakipleri ise La Fiorita San Marino ligi ekiplerinden olan takım sezonu 3. Sırada tamamlayarak elemelere katılma hakkı elde ederken rakibi ise Zimbru Chisinau ise Moldova ligi ekiplerinden oldu.

ADANA DEMİRSPOR KURADA GÜÇLÜ RAKİP GELDİ

Tarihin de ilk kez Avrupa kupalarında mücadele etmek şansı elde eden Adana Demirspor kurada sert rakip geldi.

UEFA Konferans Ligi’ndeki takımlarımızın 2. ön eleme turunda mavi şimşekler Adana Demirspor Romanya ekibi Cluj ile eşleşti.

Romanya liginde bu sezon 1 puan ile şampiyonluğu Farul’ a kaptıran CFR Cluj 2. Sırada sezonu tamamladı.

Avrupa liglerine her zaman katılan her sezon Avrupa ligin de bir kulvarda yer alan takımlardan olan CFR Cluj’un takım değeri 28 Milyon Euro’ ya yakın.

Geçen sezon da Konferans liginde gruplarda mücadele eden Romanya ekibi Sivasspor ile aynı grupta yer alırken 10 puan ile 2. Sırda gruptan çıkmayı garantilemişti.

Son 16 turunda ise İtalyan ekibi Lazio ile eşleştikten sonra veda etmişti.