VİNÇ ÜSTÜNDE MAÇ KEYFİ / BAŞKAN ABAT TAKIMINI VİNCE ÇIKARAK SEYRETTİ

Boluspor Spor Kulübü Başkanı Abdullah Abat, TFF 1’inci Lig’in 12’nci haftasında konuk olarak Altay’ı ağırladıkları maçta talimatlara aykırı gerçekleştirdiği hareketi dolayısıyla, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Ligin 13. haftasında Ümraniyespor ile karşılaşacakları maçı tribünden takip edemeyecek olan Başkan Abdullah Abat, 40 yıl düşünülse akla gelmeyecek bir fikir düşündü ve merak ettiği deplasmanı vinç üstüne çıkarak izledi.

TAKIMINI VİNÇTEN DESTEKLEYEN BAŞKAN  

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na tedbirli olarak sevk edildiğinden dolayı takımını izleyemeyecek olan Boluspor Spor Kulübü Başkanı Abdullah Abat, Ümraniyespor deplasmanında takımını yalnız bırakmak istemediği, kritik süreçlerde destek vermek gerektiğini dile getirdi. Vinç üstünde maçı izleyerek beklenmedik bir yola başvuran Başkan Abat aldığı cezanın nedenini açıkladı.

Abat: “Öncelikle hafta sonunda oynadığımız Altay maçı sonrasında rakip takımın penaltı pozisyonunda hakeme yoğun itirazlardan dolayı, saha içerisine bağırmama rağmen tribünden sesimi duyuramadım. Pandemi sürecinde, ben sağlıkçıyım, bu süreci iyi bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Futbolcuları soyunma odasına ve hocamızın da sarı kartı vardı onları yönlendirmek adına 1, 2 dakikalığına sahaya girmek mecburiyetinde kaldım.

İçeri girdiğimiz zaman sporcularla karşılaşınca spontane 1, 2 tebrik oldu. Bundan dolayı Covid-19 ile alakalı yeni tüzüğe göre böyle bir ceza var. Bunun için tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildik.” İfadelerini belirtti.

“KURALLARIN DIŞINA ÇIKMADIK, VİNÇ ÜSTÜNDE İZLEDİK”

Boluspor Kulübü’nün tutkulu Başkanı Abdullah Abat maçı vinç üstünde seyretmesini; “Takım aşkı için, takımı yalnız bırakmamak için Bolu’dan buraya geldik. Saha içerisinde herhangi bir yerde bulunmamız yasak olduğu için, bu maçı alırsak da bunun tarihte farklı bir yeri önemi olacak. Takım için her yolu denemeye, her şeyi yapmaya hazırız. Takımın bir bilgisi yok büyük ihtimalle.

Ama sportif direktörümüz böyle bir şey olabileceğini, böyle bir yol izleyeceğimizi tahmin ediyor. Platform yükseldikten sonra saha içinden görülebilir.” sözleri ile açıkladı. Mücadeleyi, vinç üstünden de olsa canlı olarak görmek istediğini dile getiren

BEYPILIC BOLUSPOR BASKANI ABDULLAH ABAT’A PFDK TARAFINDAN VERILEN HAK MAHRUMIYETI KARARI, KIRMIZI BEYAZLI TAKIMIN DEPLASMANDA KARSILASTIGI UMRANIYESPOR MACINI STADYUMUN DISINDAN VINC UZERINDE MACI IZLEDIGI DAKIKALARDA YENI BIR KARARLA IPTAL EDILDI. / DHA

Abat: “Buradan takımı canlı bir şekilde izleyeceğim. Zaten taktik vermek, topçuları motive etmek benim değil, teknik heyetin işi. Ben sadece burada olduğumu hissettirmek ve futbolcularımızın mücadelesini canlı izlemek için buraya geldim.” Dedi.