Bartu Kulbilge 2 Buçuk Yıl Sözleşme İmzaladı

Spor Toto 1. Lig’de üst sıralara yükselmeyi hedefleyen Reha Kemal Erginer yönetimindeki Beypiliç Boluspor, transfer çalışmalarında son hamlesini Bartu Kulbilge ile yaptı.

Spor Toto 1. Lig’e verilen milli ara ve kar tatiliyle birlikte yaklaşık 1 aydır resmi maça çıkmayan Beypiliç Boluspor, bu arayı teknik direktörü Reha Kemal Erginer yönetiminde çalışarak geçirdi.

Teknik direktör Reha Kemal Erginer’in yönetimindeki takım geçtiğimiz 19 haftada 6 maçtan galibiyetle ayrılmasını bildi. Buna karşın 13 karşılaşmada ise puan kaybedildi.

Kırmızı Beyazlılar, 7 maçta rakiplerine karşı sahadan elleri boş ayrıldı. Kalan 6 mücadelede ise 90 dakikayı berabere tamamladı ve 1’er puanla yetindi.

Şu anda Spor Toto 1. Lig’de 13. sırada bulunan Beypiliç Boluspor, lige start verilmesiyle birlikte belki de bu sezonun en kritik dönemine girecek. Öyle ki kırmızı beyazlı Bolu temsilcisinin kazanacağı ve kaybedeceği puanlar Spor Toto 1. Lig’deki sıralamayı doğrudan doğruya etkileyecek.

Boluspor Ocak Transferinde Hareketliydi

bartu kulbilge

Beypiliç Boluspor, ocak transfer döneminde hayli hareketliydi. Teknik direktör Reha Kemal Erginer’in eline kullanışlı ve geniş rotasyonlu bir kadro vermek isteyen Boluspor Yönetim Kurulu, tecrübeli teknik direktörün istekleri doğrultusunda çalışmalara başlamıştı.

Kırmızı beyazlı yönetim ilk olarak serbest statüdeki oyunculara yönelmişti. Bu anlamda ilk transfer deneyimli on numara Gökhan Karadeniz olmuştu.

Son olarak Yılport Samsunspor’da forma giyen ve geçmişte Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor ve Antalyaspor tecrübeleri bulunan oyuncu ocak döneminde takıma güç katması için alındı.

Gökhan Karadeniz’in ardından takımın forvet ihtiyacının giderilmesi için tercih edilen oyuncu Manisa FK takımından Kemal Rüzgar olmuştu. Bu sezonu Manisa FK’da geçiren oyuncu, teknik direktör Reha Kemal Erginer’in forvet rotasyonunu genişletmek için yapılan bir hamleydi.

Asıl büyük transfer ise Beypiliç Boluspor’un Arnavut oyuncuları arasına katılan ve takımdaki dördüncü Arnavutluk vatandaşı olan Bekim Balaj idi.

Rusya Premier Liga’nın Nizhny Novgorod takımından bedelsiz olarak kadroya katılan Bekim Balaj, taraftarların ve teknik direktör Reha Kemal Erginer’in çok şeyler beklediği bir isim.

Gol yollarında etkili olan futbolcu, geçmişinde birçok Avrupa liginde zaman zaman başarılı süreçler geçirmişti. Şimdi bu tecrübeyi Beypiliç Boluspor için kullanacak.

Bartu Kulbilge Kadroya Katıldı

bartu kulbilge

Beypiliç Boluspor’un Ocak transfer dönemindeki son hamlesi ise Bartu Kulbilge oldu. Tecrübeli kaleci Serdar Kulbilge’nin oğlu olan Bartu Kulbilge, Fenerbahçe’nın alt yaş kategorilerinde forma giyiyordu.

İkinci kalecisi Ömer Alıcı’yı Sarıyer’e gönderen teknik direktör Reha Kemal Erginer, gelişime açık genç bir yerli kaleci istemişti. Bu isim için hali hazırda kaleci rotasyonu Türkiye’nin en iyilerinden biri olan Fenerbahçe Kulübü ile yakın ilişkiler kullanıldı.

Bartu Kulbilge’nin uygun durumda olduğu görülünce transfer gerçekleşti. 19 yaşındaki genç eldiven ile 2.5 yıllık sözleşme imzalandı ve Bartu Kulbilge takıma katılmak için Bolu’ya geldi.

Babası Serdar Kulbilge gibi başarılı olması beklenen Bartu Kulbilge, Bolu’da tecrübe kazanıp antrenmanlarda ve maçlarda göstereceği performansla birinci kaleci formasını kapmaya çalışacak.