Beşiktaş Cenk Tosun İle İmzalıyor

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper ligde tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile iyi bir çıkış yakalayarak 26 lig maçı sonunda 15 galibiyet 7 beraberlik ve 4 mağlubiyet ile topladığı 52 puanla 3. Sırada yer alıyorlar.

Kara kartal de son Fenerbahçe derbisi sonrasında göstermiş olduğu performansı ve attığı 2 gol ile takımın galibiyetinde büyük rol oynayan takımın kaptanı Cenk Tosun ile siyah beyazlılar yeniden imza için buluşacak.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ile 1 yıllık sezon başında bir kontrat imzalayan 31 yaşındaki Cenk Tosun Beşiktaş ile yeniden sözleşme imzalamak için bir araya gelecekler.

Beşiktaş, 31 yaşındaki golcüsü Cenk Tosun’la yeni sözleşme için yaptığı görüşmelerde sona yaklaşırken, en az 2 yıllık bir sözleşme ve yıllık ücretinde de zam yaparak takımın kaptanlığını liderliğini sürdürmeye devam edecek.

Siyah beyazlı takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş‘in de yakından takip ettiği ve kadroda kalmasını istediği 31 yaşındaki golcüsü Cenk Tosun ‘ u kadroda görmek istiyor.

Cenk Tosun Beşiktaş’ın Saha İçindeki Lideri

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘In 31 yaşındaki golcüsü Cenk Tosun süper lig de Fenerbahçe derbisinde göstermiş olduğu performansı ve en önemlisi liderliği ile takımına önderlik yapmaya devam ediyor.

31 yaşındaki golcüsü Cenk Tosun derbide attığı 2 gol ile beraber siyah beyazlı takım da geleceği daha net belirginleşmiş oldu.

Siyah beyazlı forma için oldukça önemli bir isim olan Cenk Tosun sezon başında kara kartal ile 1 yıllık kısa süreli bir kontrata imza atayarak siyah beyazlı formayı yeniden sırtına geçirmişti.

Sezon sonun da sözleşmesi bitecek olan 31 yaşındaki golcü Cenk Tosun sezon sonun da siyah beyazlı takım da kalmak isterken Beşiktaş yönetimi de tecrübeli oyuncunu kadroda tutmak istiyorlar.

Beşiktaş tecrübeli golcüsü Cenk Tosun ile sezon bitmeden en az iki yıllık bir sözleşme daha imzalayarak gelecek sezon takım da görmek isterken oyuncusunun yıllık kazancı yaklaşık üç katına çıkacaklar.

31 yaşındaki golcüsü Cenk Tosun siyah beyazlı forma ile gelecek sezon en az 30 Milyon Euro gibi bir yıllık ücret kazanması bekleniyor.

31 yaşındaki golcüsü Cenk Tosun siyah beyazlı forma ile bu sezon süper lig de 25 karşılaşmada 12 gol 2 asistlik performansı ile oynarken Türkiye kupasında ise takımı ile 2 karşılaşmada 3 gol 1 asistlik performans sergiledi.

Toplam da siye beyazlı forma ile 27 maçta 15 gole ulaşan Cenk Tosun takımı için önemli bir isim oldu.

Chicago Fire‘nin Teklifini Kabul Etmedi

Cenk Tosun performansı ile dikkatleri çekerken ABD ekibi Chicago Fire’ın ara transfer döneminde yaptığı teklifi de geri çevirerek siyah beyazlı forma ile kariyerine devam etmek istiyor.