Vitor Hugo İz Bırakan Bir Oyuncu Olarak Trabzonspor’dan Ayrıldı

Trabzonspor’da bir şeyler değişecek gibi duruyor. Bordo mavili takım bu sezona büyük umutlar ile başladı. Fakat, Süper Lig’de de Avrupa’da da istenilen sonuçlar elde edilemedi. Buna ek olarak, oyuncuların maaşlarının ödenmemesi de büyük sıkıntı yarattı. Başkan Ahmet Ağaoğlu herhangi bir gerekçe göstermeden görevinden ayrıldı. Teknik direktör Abdullah Avcı da kötü sonuçlar dolayısıyla istifa etti.

Yeni Başkan Bazı Oyuncular ile Yolların Ayrılacağından Bahsetti

Trabzonspor’un yeni başkanı Ertuğrul Doğan oldu. Doğan göreve gelir gelmez kulübün maddi sorunlarını çözmek istediklerinden bahsetti. Takdir edersiniz ki, Trabzonspor’un kadrosunda çok sayıda yüksek maliyetli oyuncu bulunuyor. Bu oyuncuların bazılarının talipleri de mevcut! Ertuğrul Doğan kulübü ekonomik açıdan düzlüğe çıkarmak adına bazı oyuncular ile yollarını ayırmak zorunda olduklarından bahsetti. O isimlerden birisi de Vitor Hugo oldu.

Brezilyalı oyuncu 2020 yılının Ekim ayında 3 milyon 200 bin Euro karşılığında Brezilya’nın Palmeiras kulübünden Trabzonspor’a transfer olmuştu. 1991 doğumlu oyuncu bilhassa geçtiğimiz sezon ortaya koyduğu performansla şampiyonluğa büyük katkı sağladı. Fakat, o da bu sezon tıpkı diğer oyuncular gibi istikrarsız bir performans ortaya koyuyordu. Partneri Marc Bartra ile iyi anlaşamadığı gözlerden kaçmıyordu. Bunun yanı sıra, eski hızını ve ilk müdahale yeteneğini de kaybetmiş gibi duruyordu.

Ertuğrul Doğan hem oyuncunun yüksek maaşını hem de performansının eskisi gibi iyi olmamasını bahane ederek onunla yolları ayırma kararı aldı. Brezilyalı oyuncu da ülkesine dönmeyi ve kariyerinin son yıllarını ülkesinde geçirmeyi hedefliyordu. Sonuç olarak, Vitor Hugo ile Trabzonspor’un yolları geçtiğimiz günlerde resmi olarak ayrıldı. Trabzonspor oyuncuyu 1 milyon 800 bin Euro karşılığında Brezilya’nın Bahia kulübüne sattığını açıkladı. Buna ek olarak, Vitor Hugo’nun alacaklarından vazgeçtiği de biliniyordu.

Vitor Hugo Taraftarlara Veda Etti

Brezilyalı oyuncu takımdan ayrılmasının kesinleşmesinin ardından Instagram hesabından bir açıklama yaparak camiaya ve taraftarlara veda etti. Bize her yer Trabzon mesajı yayınlayarak bordo mavili takımın taraftarlarının gönlünde taht kurdu. 2.5 yılını geçirdiği bu camiadan güzel bir şekilde ayrıldı.

31 Yaşındaki Oyuncu Trabzonspor’da Fena Olmayan Bir Performans Ortaya Koydu

Vitor Hugo bu sezon Süper Lig’de 20 maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 587 dakika kaldı. Ligde bir gol atmayı başardı. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlarla beraber toplam 31 maça çıktı. Sahada 2 bin 357 dakika kaldı. Üç gol atabildi.

Vitor Hugo; 2020 – 2021 sezonunda 30’u Süper Lig olmak üzere toplam 32 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 2 bin 856 dakika kaldı. Sezonu dört gol ile tamamladı. 31 yaşındaki oyuncu 2021 – 2022 sezonunda ise 36 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 3 bin 121 dakika kaldı. Sezonu iki gol ve bir asist ile tamamladı.