Beşiktaş’ın Tamamlanan Transferi

Kahramanmaraş depremi sonrası Gaziantep Futbol Kulübü’nün Süper Lig’den çekilmesinin ardından oyuncularını kiralayacağını açıklamıştı. Gaziantep FK’nün orta saha oyuncusu Alexandru Maxim, Beşiktaş tarafından konuşulmaktaydı. Kiralama sürecin tamamlanmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilen transfer tamamlandı. Süper Lig’in geri kalanında Alexandru Maxim, siyah beyazlı forma ile sahaya çıkacak.

Alexandru Maxim

32 yaşındaki orta saha oyuncusu futbol kariyerine 1997 yılında Olimpia Piatra Neamt kulübünde başlamıştı. 2009- 2011 yılları arasında profesyonel lige çıkan Alexandru Maxim, Espanyol B takımında profesyonel futbol kariyerine başlamıştır. Espanyol B takımında 26 maça çıkmıştır. 2010- 2011 sezonunda Badalona takımına kiralanmış ve burada da 5 maça çıkmıştır. 2011- 2013 yıllarında oynadığı takımda 43 maça çıkmış ve 9 gole imza atmıştır. Bu yıllardan sonra şansı ve performansı yükselen Alexandru Maxim, 2013- 2017 yılları arasında VfB Stuttgart takımında 116 maça çıkmış ve 16 gole adını yazdırmıştı.

2020 yılında ilk kiralık olarak gittiği Gaziantep Futbol Kulübü’ne sonradan aynı yıl içinde transfer olmuş ve kadrosuna alınmıştır. Gaziantep Futbol Kulübü’ne kiralandığı dönemde 15 maça çıkmış ve 7 gol atmıştı. Transferi tamamlandıktan sonra kadrolu oyuncu 90 maça çıkmış ve 33 gole imza atmıştı. Adeta Gaziantep Futbol Kulübü’nü omuzlarında taşıyan Alexandru Maxim, en başarılı dönemini Gaziantep Futbol Kulübü’nde geçirdi. Alexandru Maxim, Süper Lig sezonunu Gaziantep Futbol Kulübü’nde tamamlayacağını beklerken Kahramanmaraş depremiyle birlikte Gaziantep FK, Süper Lig’den ayrılmak zorunda kalmıştır. Süper Lig’den ayrılmasının ardından Beşiktaş’ın göz çevresine giren Alexandru Maxim, Gaziantep Futbol Kulübü’ndeki başarılarıyla Süper Lig’in dört büyüklerinden olan Beşiktaş’ın dikkatini çekmeyi başarmıştı.

18 Şubat tarihinde bitecek olan transfer sürecinden önce Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu’na Alexandru Maxim’i kadrolarına kattıklarını açıkladı. 24. haftada kalan lig, 3- 4 Mart’ta başlayacak ve Alexandru Maxim, siyah beyazlı forma ile ligin geri kalanını tamamlayacak.

Alexandru Maxim’in Gaziantep Futbol Kulübü’ndeki Başarıları

Romanyalı Alexandru Maxim, Gaziantep Futbol Kulübü ile anlaştıktan sonra başarılarına başarı katmıştı. Gerçek performansını Türkiye’de bulan Alexandru Maxim, Romanya milli takımını da beklentiye sokmuştu. Romanya milli takımında Türkiye’de gösterdiği performansı gösterememesi sonucu birçok eleştiri alan Alexandru Maxim, resmi olmayarak milli takımdan affını istemişti. Bunun sonucunda Romanya’nın UEFA Uluslararası Ligi’ndeki kadrosunda bulunmamıştı. Kadroya alınmayan Alexandru Maxim için bu sefer taraftarlar teknik direktörü suçlamış ardından Alexandru Maxim’in gayri resmi bir şekilde milli takımdan affını istediği açıklanmıştı.

Gaziantep Futbol Kulübü’ne adım attığı andan beri performansıyla taraftarlarını büyüleyen Alexandru Maxim, has performansını göstermekten fazlasıyla mutlu. Gaziantep Futbol Kulübü’nün gol kralı olma yoluna girmiş olan Alexandru Maxim’in gol kralı olma durumundan fazlasıyla kendisi de takım yönetimi de taraftarları da mutlu ettiği ortada olan futbolcunun aynı başarılarını şimdi de siyah beyazlı forma ile göstereceğine eminiz.