Boluspor 2021 – 2022 Sezonunu Nasıl Geçiriyor

TFF 1.Lig’de 2021 – 2022 sezonu tıpkı önceki sezonlar gibi bir hayli heyecanlı geçiyor. Takımların Süper Lig’e çıkabilmek adına ciddi bir yarış içerisinde olduklarını söylemek mümkün! Bunun yanı sıra, ligin alt sıralarında da küme düşmemek adına kıyasıya bir yarış var!

Boluspor; TFF 1.Lig’de yer alan ekiplerden birisi! Gelin, kırmızı beyazlı takımın 2021 – 2022 sezonunu nasıl geçirdiğine yakından bakalım!

Boluspor’un Sezon Başındaki Hedefi Neydi?

Kırmızı beyazlı takım; bu sezon TFF 1.Lig’i ilk iki sırada bitirerek önümüzdeki sezon Süper Lig’de yer almayı hedefliyordu. Buna ek olarak, söz konusu hedefini gerçekleştiremediği takdirde en azından ilk altıda olmayı istiyordu. Bu sayede, Süper Lig’e çıkabilmek adına play-off maçları oynamayı amaçlıyordu. Son olarak, Türkiye Kupası’nda da en azından son 16 turuna kalmayı hedefleri arasına eklemişti.

Boluspor Hedeflerine Ulaşabildi Mi?

Kırmızı beyazlı takım; hedeflerine ulaşmak adına çabalasa da en azından şimdiye kadar verdiği görüntü ile bunu başaracakmış gibi durmuyor. Boluspor; bu sezon TFF 1.Lig’de 19 maça çıktı. Bu maçların altısını kazanırken altısından da beraberlikle ayrıldı. Ayrıca, yedi maçı da kaybettiğini söylemeliyiz. Attığı 21 gole karşılık olarak kalesinde 21 gol görmesi; Boluspor’un istikrarsız performansını gösteren detaylardan yalnızca birisi! Kırmızı beyazlı takım; topladığı 24 puan ile ligin 12. sırasında yer alıyor. Son olarak, Balıkesirspor’u Berk Yıldız’ın attığı golle 1-0 yenen Boluspor; 22. haftada kendi sahasında Tuzlaspor’u konuk edecek.

Boluspor; Türkiye Kupası’nda ilk olarak Çarşambaspor’u eledi. Ardından, 52 Orduspor FK’yı da geçerek kendisini beşinci turda buldu. Boluspor’un karşısına bu turda Trabzonspor çıktı. Bordo mavili takım karşısında şansının olmadığını bilen kırmızı beyazlı takım; iyi mücadele ettiği maçı 1-0 kaybetti.

Sonuç olarak, Boluspor’un TFF 1.Lig’de ilk iki sırada yer alma hedefine bir hayli uzak olduğunu söylemeliyiz. Bunun yanı sıra, ilk altı içerisinde yer almak da zor gözüküyor. Boluspor; herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde küme düşme korkusu yaşamayacak. Daha şimdiden sezonu orta sıralarda bitireceğini söyleyebiliriz.

Boluspor Neden İstikrarsız Bir Görüntü Çiziyor?

Reha Erginer; 2020 – 2021 sezonundan bu yana Boluspor’u çalıştırıyor. Deneyimli teknik adamın önümüzdeki sezon takımın başında olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Boluspor; teknik direktör değişikliği yaptığı takdirde bu sezonu daha iyi bir yerde bitirebilir. Çünkü, Reha Erginer ve ekibinin bazı konularda yetersiz kaldıkları aşikar!

Boluspor’da orta saha oyuncularının yetersizliği de takımın istikrarsız bir görüntü çizmesine neden oluyor. Özellikle oyunun hem savunma hem de hücum yönünü oynayabilen bir ismin yokluğu takıma zarar veriyor. Reha Erginer; maçlara genellikle Abdurrahman ve Tugay ikilisi ile başlıyor. Ancak, her ikisi de ön libero olarak görev yapan iki ismin hücumda üretken olamadıklarını söylemek mümkün!