Boluspor’da Genç Futbolcuların Performansı Dikkat Çekiyor

Kırmızı beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’de mücadele ediyor. Güncel tarih itibariyle, topladığı 24 puan ile ligin 12. sırasında yer aldığını söyleyebiliriz. Boluspor; bu sezon ligde 19 maça çıktı. Bu maçların yalnızca altısını kazanabildi.

Altı maçtan da beraberlikle ayrıldı. Buna ek olarak, yedi maçı da kaybetti. 19 maçta rakip filelere 21 gol gönderdi. Kendi kalesinde de 21 gol gördü. Sonuç olarak, Boluspor’un orta sıralarda yer alan bir takım olduğunu söyleyebiliriz. Peki, kırmızı beyazlı takımda performanslarıyla dikkat çeken isimler kimlerdir?

Emin Bayram Genç Yaşına Rağmen Formayı Kaptı

İlk olarak, takımın en genç isimlerinin başında gelen Emin Bayram ile başlayalım! 2 Nisan 2003 tarihinde dünyaya gelen genç oyuncu; 1.86 boyundadır. Stoper olarak görev yapar. Futbola 2011 yılında henüz sekiz yaşındayken Galatasaray altyapısında başlamıştır. 2019 – 2020 sezonunda A takıma yükseldiğini söyleyebiliriz.

Emin Bayram; 2020 – 2021 sezonunun ikinci yarısında da Boluspor’da kiralık oynamıştı. Boluspor yönetimi; performansıyla dikkat çeken oyuncuyu bir yıl daha kiralamayı tercih etti. 18 yaşındaki isim; bu sezon 13 TFF 1.Lig maçında 890 dakika sahada kaldı. Buna ek olarak, bir Türkiye Kupası mücadelesinde de 90 dakika forma giydi. Genç yaşına rağmen stoper gibi deneyim gerektiren bir pozisyonda sırıtmadan forma giyebilen genç oyuncu; Boluspor’un as isimlerinden birisi olmayı başardı.

Emin Bayram; bu performansını devam ettirdiği takdirde Türk futbolu yeni bir stoper kazanabilir.

Bertu Özyürek Performansıyla Göz Dolduruyor

Takımın bir diğer dikkat çeken ismi Bertu Özyürek! 31 Mayıs 2001 tarihinde dünyaya gelen genç oyuncu; forvet arkası ve merkez orta saha pozisyonlarında forma giyiyor. 2019 yılında Süper Lig takımlarından Başakşehir’in altyapısından Boluspor altyapısına transfer olan Özyürek; 2021 – 2022 sezonunda A takıma yükseldi. Oyuna genellikle sonradan girdiğini söylemeliyiz. Ancak, yine de performansıyla dikkat çekmeyi başardı.

Bertu Özyürek; bu sezon 14 TFF 1.Lig maçında 904 dakika süre aldı. İki gol atıp iki asist yaparak kendisine güvenenleri yanıltmadı. Bunun yanı sıra, üç Türkiye Kupası mücadelesinde de 107 dakika forma şansı buldu. Bir gol atarak takımının Türkiye Kupası macerasına en iyi şekilde katkı vermeye çalıştı.

Bertu Özyürek; bu formunu arttırarak devam ettirdiği takdirde hem Boluspor’un hem de Türk futbolunun önemli bir kazancı olabilir.

Gentian Selmani Kalede Güven Veriyor

9 Mart 1998 tarihinde dünyaya gelen Selmani; Arnavutluk vatandaşıdır. 1.86 boyundaki kaleci; 2021 yılının Ocak ayında Boluspor’a transfer oldu. Geçmişte Menemenspor’da da oynamasından mütevellit futbolseverlerin tanıdığı bir isimdi.

Selmani; bu sezon Boluspor formasıyla 20 maça çıktı. Kalesinde 22 gol gördü. Yedi maçı ise gol yemeden kapattı. Bu performansıyla TFF 1.Lig’in en başarılı kalecilerinden birisi oldu.