Boluspor 3. Hafta Değerlendirme

Karadeniz’in güzel şehirlerinden Boluspor, aynı sonbahardaki ağaçlar gibi yaprak döküyor. 2020/2021 sezonunun 5. Haftasında üst üste alınan kötü mağlubiyetler nedeniyle Ahmet Taşyürek’i göndererek Reha Erginer ile yola devam etme kararı alan Boluspor, sezonu 12. Sırada bitirmişti.

Bahsi geçen sezonda pandemi nedeniyle bir deplasman veya ev sahipliği durumundan bahsetmek pek mümkün değildi ama Boluspor çok ilginç bir istatistik ortaya koyarak evinde oynadığı 17 maçta sadece 4 galibiyet alabilmiş ve kötü bir karne de ortaya koymuştu.

Boluspor 3. Hafta Değerlendirme

Takvimden Düşen Yapraklar

Bu sezona kadrosunu büyük ölçüde değiştirerek başlayan Karadeniz ekibi, 3. Hafta sonunda ise pek aradığını bulmuşa benzemiyor. 2. Haftayı ligin bu seneki özel durumu nedeniyle maç yapmadan geçiren Reha Erginer’in takımı yaptığı 2 maçta ise galibiyet sevinci veya beraberlik tesellisi dahi yaşayamadan sahadan ayrıldı ve bu üç haftanın neticesinde 18. Sıraya demir attı. İlk golünü de 3. Hafta itibariyle atan Karadeniz takımı için bu sezon da çok kolay geçeceğe benzemiyor.

Kronik

Ülkemizin özellikle TFF 1. Lig ile daha haşır neşir olan takımlarının kronik sorunlarından bir tanesi sezon sonu kadronun büyük bir kısmıyla yollarını ayırmak ve yeni bir takım kurmak denebilir. Bu problemden kaynaklı hem maddi bir külfet hem de başarısızlığa yatkın bir anlayışı da beraberinde getiren yönetimler ise bu takımlara iyilik mi yoksa kötülük mü yapıyor orası oldukça tartışılır. Boluspor özelinde de durum bundan çok farklı değil.

Boluspor 3. Hafta Değerlendirme

Takımın çehresi bu kadar değiştirildiğinde başarının gelmesi daha da zorlaşırken yönetimler bunun tam aksini uygulamak konusunda her zaman ısrarcı oluyorlar. 2016/2017 ve 2017/2018 sezonunda ligde sırasıyla 3. ve 4. olarak play-off oynama şansı yakalayan ekip son 3 sezondur ise orta sıralara oynayan takım performansını aşamadı.

Hal böyleyken, bu sene onlarca oyunun gidip onlarca oyuncunun geldiği bu takımın bu sene daha iddialı olmasını beklemek ne kadar gerçekçi, tartışılır. Ancak hem yeni transferlerin hem de oynanan oyunun Boluspor’u en azından şimdilik iyi bir yere götürmediği kesin.