Boluspor Ateşler İçinde

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok ciddi bir düşüş yaşayan Boluspor, Reha Erginer ile yollarını ayırdıktan sonra oynadığı ilk müsabakada Eyüpspor’u 2-0 ile geçerek ciddi bir umutlanma yaşamıştı ancak bu umutlar kursaklarda kalacak gibi görünüyor. Zira takım ligin 34’üncü haftasında karşı karşıya geldiği Ümraniyespor’dan 6 dakikada yediği 2 golle sahadan mağlup ayrıldı ve bir sonraki haftaya giderken yine küme düşme hattından kurtulamadı. Ligin son döneminde oldukça zorlu maçlara çıkacak olan Kırmızı Beyazlı takımın taraftarları bu nedenle oldukça tedirgin bir bekleyiş içerisindeler.

Sıkıntı Çok Büyük

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça sancılı dönemlerden geçen Boluspor bir dönem Süper Lig hedefleyebilecek bir konuma kadar geldiyse de bu süreç uzun sürmedi ve takım üst üste mağlubiyetler alarak küme düşme hattına geriledi.

Teknik direktörüyle yollarını ayıran Bolu temsilcisi, geçici teknik direktör Osman Nuri Işılar ile oynadığı ilk maçta Eyüpspor karşısında net bir galibiyet almayı başarmıştı. Bununla birlikte takımın aldığı bu galibiyet sayesinde artan umutlar bir kez daha suya düşecek gibi görünüyor.

Zira Bolu temsilcisi ligin 34’üncü haftasında karşı karşıya geldiği Ümraniyespor karşısında ilk 6 dakikada 2 gol yedikten sonra bu gollere cevap veremedi ve sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla birlikte küme düşme hattından kurtulmayı da başaramayan Boluspor gelecek haftalarda çok zorlu maçlara çıkacak.

Umutlar Azalıyor

Bazen iyi oynamadan kazanmak takımlar için değerlidir ancak bu durumun bir seriye bağlanamaması takım adına umudun daha da azalması anlamına gelebilir. Boluspor’un başına gelen de tam olarak bu durum denilebilir.

Takım Eyüpspor’u mağlup ederken de iyi bir performans sergilememişti ancak alınan galibiyet bu durumu telafi edebilmişti. Ümraniyespor karşısında 6 dakikada 2 gol yiyerek mağlup olmak takıma dair umutların çok daha azalmasına neden oldu.

Boluspor ligin en ilginç takımlarından biri haline geldi ve takımın sezon içerisindeki yükselişleri ve düşüşleri sonucunda bu noktaya kadar gerilemiş olması çok dikkat çekici. Bazen alınan galibiyetlerin zamanlaması çok kritik hale gelebilir ve Altınordu bu bağlamda Bolu temsilcisine göre çok daha iyi bir örnek olabilir.

İzmir temsilcisi Kırmızı Beyazlı takımın üst üste galibiyetler aldığı dönemde çok kötü bir durumdaydı ancak ligin son dönemlerinde yakaladığı galibiyet serisi sayesinde kümede kalmak konusunda Boluspor’a göre çok daha iyi bir noktaya gelmiş oldu.

Boluspor adına artık neredeyse umut kalmamış durumda ve bu konunun sorumlusu tek başına oyuncular ya da eski teknik direktör Reha Erginer değil. Herkes bu kötü gidişatın içerisinde ciddi bir pay sahibi durumda ve taraftarların da takıma tam olarak destek çıkmak konusunda eksik kaldığını dile getirmek yanlış olmaz.

Bununla birlikte takım kümede kalırsa bunların hepsi çok daha sakin bir kafayla hesaplanacaktır.