Boluspor’da Bir Kriz Daha

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden geçen Boluspor, son dönemlerde üst üste mağlubiyetler alarak kümede kalma şansını iyiden iyiye yitirirken takımdaki krizler de bitmek tükenmek bilmiyor. Kırmızı Beyazlı takım geçtiğimiz haftalarda teknik direktör Reha Erginer ile yolları ayırarak başlattığı yaprak dökümüne bu sefer hiç beklenmedik bir hamle daha ekledi. Kulübün başkanı Abdullah Abat ve yöneticiler istifa ettiklerini açıklayarak kulübü bir krize daha soktular.

Zoraki Başkan

Bu sezon TFF 1.Lig’de zaman zaman iyi işler çıkartmasına rağmen ligin son dönemine çok kötü bir giriş yapan Boluspor, küme düşme hattında yer alıyor ve takımın güncel form durumu Kırmızı Beyazlı taraftarları tedirgin ediyor.

Bununla birlikte geçtiğimiz haftalarda teknik direktör Reha Erginer ile yollarını ayırdığını açıklayan Bolu temsilcisinde bu sefer hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı. Boluspor resmi sitesinden yayınlanan açıklamada Başkan Abdullah Abat ve Yönetim Kurulu toplu bir şekilde istifa ettiklerini duyurdular.

Bolu Büyükşehir Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın zorlamasıyla oturduklarını ifade ettiği yöneticilik koltuklarından geçen sezonun sonunda da ayrılmak istediklerini dile getiren yöneticiler bununla birlikte zoraki bir şekilde koltukta oturduklarını ifade ettiler.

Çok yıprandıklarını ve 2 senenin sonunda hem maddi hem de manevi olarak çok ciddi kayıplar verdiklerini dile getiren Abdullah Abat ve yöneticileri artık bu görevi yapmayı istemediklerini ve yerlerine atanarak gelecek yöneticilerin de çok zor şartlarda çalışacağını ifade ederek ateşi harladılar.

Sitem Dolu

Öte yandan açıklamanın her bir paragrafında başta Bolu Büyükşehir Belediye Başkanı Tanju Özcan’a olmakla birlikte şehrin ileri gelenlerine net sitemler vardı.

Yöneticilik süreçleri esnasında çok yalnız bırakıldıklarını ve kendilerine verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını ifade eden Kırmızı Beyazlı yöneticiler, aynı zamanda takımın yaşadığı tüm olumsuzluklarda kendilerinin sorumlu tutulmalarının da yıpratıcı olduğunu ifade ettiler.

Tüm bu gelişmelerden sonra Boluspor adına çok karanlık günlerin geldiğini de dile getirmek yanlış olmaz. Takım zaten çok ciddi bir bunalımdan geçerken bu istifanın da gelmiş olması gerçekten çok manidar ve kulübün geleceği adına ciddi düzeyde tedirgin edici.

Bununla birlikte Tanju Özcan cephesinden bu açıklamaya nasıl bir cevap gelecek merak konusu. Açıklamadan anlaşıldığı kadarıyla Özcan’ın çok ciddi bir biçimde kulüpte hükmü geçiyor. Zoraki olarak başkanlık koltuğuna oturtulduklarını dile getiren Abdullah Abat, aynı zamanda atanmış ve seçilmiş vurgusu yaparak anti demokratik bir ortamın olduğunu ima ediyor.

Kırmızı Beyazlı takımın bu gidişatı gerçekten hiç hayra alamet değil ve ne kadar büyük bir krizin içerisinde olunduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Güncel form grafiğiyle birlikte kümede kalma konusunda şansını neredeyse yok kadar aza düşüren Kırmızı Beyazlı takım bu sürecin içerisinden ne kadar kısa sürede ve ne kadar sağlıklı çıkabilecek merak konusu.