Boluspor Bayramlaştı ve Mesajlar Verildi

30 yıldır Süper Lig görememiş olan Boluspor, 15 yıldır da aralıksız olarak PTT 1’inci Lig’in ekipleri arasında yer alıyor. Bu makus tarihini bozmak isteyen Boluspor bu sezona bu parola ile başlamıştı. Ancak Play-Off kotasına bile girmeyi başaramamış olan kırmızı beyazlılar, sezonun sonlarına doğru bir de teknik direktör değişikliğine gitmişti.

Son 6 haftada takımın başına gelen teknik adam Osman Nuri Işılar, aslında beklenmedik bir performans ile 6 maçta 5 galibiyet elde etmeyi başarmıştı. Bu performans sonucunda takımla devamı söz konusu olsa da ve taraftarlarda bunu istese de Boluspor, teknik direktörü Işılar ile yollarını ayırdı. Osman Nuri’nin yerine teknik direktörlük koltuğuna oturan Sait Karafırtınalar, çalışmalarını son hızla sürdürüyor.

Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde iki transfere imza atan teknik adam Sait Karafırtınalar, kulüp yönetimi ile uyum içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu sezonu Eyüpspor’un kalecisi olarak geçiren 27 yaşındaki Çağlar Şahin Akbaba ve zaten Boluspor’un kadrosunda bulunan 28 yaşındaki önlibero Tugay Kaçar, kırmızı beyazlı ekip ile sözleşme yeniledi.

Takımın geçirdiği bayram tatili sonrasında 12 Temmuz’da bir araya gelen Boluspor, en aşağıdan en yukarıya tüm çalışanlarıyla bir araya geldi ve bayramlaştı. Kulüp tesislerinde bir araya gelen takımın Başkanı ve yönetim kadrosu bayramlaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Boluspor Bayramlaştı

Boluspor, Kurban Bayramı dolayısıyla kulüp tesislerinde toplanarak bayramlaşma töreni yaptı. Bayramlaşmaya Bolu Belediye Başkan Vekili Naci Parlak, Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Boluspor eski Başkanı Yener Bandakçıoğlu, yine bir diğer eski Başkan Emin Semercioğlu, TESUD Bolu Şube Başkanı Ahmet Şerafettin Yamaner, Boluspor yöneticileri, teknik heyeti, futbolcuları ve taraftarları katıldı.

Bayramlaşma seansının ardından açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Savaş Abak, birlik beraberliğin çok önemli olduğunu ve Boluspor’un da aynı bugünkü gibi her zaman hep beraber olması gerektiğini belirtti.

Konuşmalar esnasında Bolu Belediye Başkan Vekili Naci Parlak da açıklamalarda bulundu. Parlak yaptığı konuşmada, oyuncuların hırs ve azimle mücadele etmeleri gerektiğini vurgulayarak kendisinin de eski yöneticisi olduğu takıma tüm güçleriyle destek vereceklerini söyledi. Gerek kulüp yönetimine gerek sporculara her zaman maddi ve manevi olarak destek vereceklerinin sözünü verdi. Konuşmasının devamında Başkan Savaş Abak hakkında konuşan Parlak, Abak’ın döneminde hiçbir sporcunun bu kulüpten alacağı kalmadığını söyledi. Tek ricasının herkesin aldığı parayı hak etmesi olduğunu söyleyen Parlak, Belediye Başkanı’nın da selamlarını iletti.

Son Transfer

Gaziantep Futbol Kulübü’nün bu sezon kiralık olarak Eyüpspor’un kadrosuna gönderdiği Çağlar Şahin Akbaba, Boluspor ile 3 yıllık sözleşme imzaladığı ilan edildi.

Çağlar Şahin Akbaba, Türkiye’nin futbolcu fabrikalarından Buca Geliştirme Spor’da futbola başladı. Daha sonra yine aynı yerde profesyonelliğe geçiş yapan Akbaba, ardından sırayla Elazığspor, Kardemir Karabükspor, Adana Demirspor, Bursaspor, Gaziantep FK ve Eyüpspor takımlarında forma giyme hakkı kazandı. Çağlar Şahin Akbaba profesyonel futbol hayatında 155 maça çıktı.