Boluspor’un Kaptanından Açıklamalar

PTT 1’inci Lig takımlarından Boluspor, sezonun son 6 haftası kala takımın başına gelen Osman Nuri Işılar önderliğinde ligi 50 puan ile 8’inci olarak bitirmeyi başardı. Ancak yönetim sebebi bilinmez, başarılı teknik adam Osman Nuri Işılar ile yola devam etmek istememişti. Onun yerine sezon bitimden sonra teknik direktörlük koltuğuna Sait Karafırtınalar’ı getirmişti.

2021/2022 sezonuna Play-Off parolası ile başlaya Boluspor, bu hedefe yaklaşmış ancak 7 puanlık bir eksiklik ile ulaşamamıştır. Sait Karafırtınalar kırmızı beyazlılar ne istediğini biliyor ve bu bağlamda da çalışmalarını son hızda sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir iç bir dış transfere imza atan Karafırtınalar, Tugay Kaçar’ın sözleşmesini uzatmış ve Çağlar Şahin Akbaba’yı da renklerine bağlamıştı.

Öte yandan takımın yeni üyelerinin de en kısa sürede teşrif edeceği gelecek sezon antrenman çalışmaları son hızda yürütülüyor. Takımın gelişimi ve teknik direktörün performansı ile ilgili bu sezonun ortasından beri Boluspor bünyesinde olan 32 yaşındaki deneyimli futbolcu Gökhan Karadeniz açıklamalarda bulundu.

Gökhan Karadeniz’in Gözünden Kamp ve Gelecek Sezon

Boluspor’un tecrübeli futbolcusu ve aynı zamanda takım kaptanı Gökhan Karadeniz açıklamalarda bulundu. Bu sezon geçmiş sezonlara göre çok daha yüksek motivasyona sahip bir Boluspor ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyen Karadeniz, takımın ortamının ve iletişiminin çok yüksek olduğunu söyleyerek bu durumun lig maçlarına da yansıyacağını düşündüğünü söyledi.

Boluspor’un yönetiminden futbolcularına herkesin kenetlendiğini ve artık bir aile gibi olduğunu söyleyen kaptan, taraftarların da kırmızı beyazlılara tam destek verdiğini ve bunun futbolcular için büyük motivasyon kaynağı olduğunu söyledi. Takım kaptanlığı konusunda da konuşan Karadeniz, bu durumun kendisine çok gurur verdiğini ve motivasyonunu yükselttiğini söyledi.

Sezona en güçlü şekilde başlamak istediğini söyleyen Gökhan Karadeniz, tecrübemi özellikle de genç futbolculara aktararak takıma katkı sağlamaya çalışacağını söyledi. Ayrıca kendisini sürekli olarak dinç ve güçlü tutmaya gayret gösterdiğini söyleyen futbolcu, gollerimi atmaya devam edeceğim diyerek dikkat çekti.

Kırmızı beyazlıların taraftarları konusunda da çok şanslı olduklarını dile getiren Karadeniz, taraftarlar bize inanmaya ve güvenmeye devam ettiği sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok dedi. İnşallah birlikte çok güzel günler göreceğiz diye devam eden futbolcu, gelecek sezon için çok iyi hazırlandıklarını ve hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Boluspor’un Kamp Çalışmaları Son Hızında

Boluspor, yeni sezon hazırlıklarına devam ederken teknik direktör Sait Karafırtınalar yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor. Kırmızı beyazlılarda kamp temposu her geçen gün artmaya devam ediyor. Teknik direktör Sait Karafırtınalar önderliğinde yapılan akşam saatlerindeki antrenman koşu ve ısınma hareketleri ile başladı. Ardından antrenmanın esas kısmına geçiş yaptıklarındaysa ilk olarak iki grup halinde dar alan paslaşma oyunu oynandı.

Daha sonra yarım saat boyunca çift kale maç ile devam eden antrenman en sonunda streching ile sona erdi. Takımın kalecileri, Gentian Selmani, kadroya yeni katılan Çağlar Şahin Akbaba, Muhammet Özkan, Arda Yazıcı, Dolunay Göl, Oğul Kaan Doğan ve Bartu Kulbilge ise kaleci antrenörü Yahya Yılmaz ile birlikte çalışmalarını kısmen takımdan ayrı olarak sürdürüyor.