Boluspor Evinde Rakiplerine Sadece 2 Kez Mağlup Oldu

Beypiliç Boluspor, teknik direktörü Reha Kemal Erginer yönetiminde Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun bitmesine az bir süre kala güvenli bölgede kaldı.

Kırmızı beyaz renkleriyle Bolu şehrimizi Spor Toto 1. Lig’de elinden geldiğince iyi temsil etmeye çalışan Beypiliç Boluspor, şu ana kadar ligde gösterdiği performansla ne uzar ne kısalır bir görüntü verdi.

Spor Toto 1. Lig’de play off potasından uzakta kalan takımımız aynı şekilde düşme hattıyla da araya belirli bir mesafe koymayı başardı. Bu dengeli konumunu gol sayılarında bile gösteren teknik direktör Reha Kemal Erginer’in ekibi, geride kalan 27 maçta 31 gol yiyip 31 gol attı.

Spor Toto 1. Lig’de çıktığı son 4 maçta 3 mağlubiyet 1 beraberlik alarak galibiyet hasretini 4 maça çıkaran takım bu gidişatı elinden geldiği kadar kısa sürede değiştirmek zorunda. Her ne kadar yukarıda orta sıralarda bulunduğunu söylesek de Beypiliç Boluspor için risk aslında o kadar da uzakta değil.

Bu sezonda şu ana kadar çıktığı 27 maçta 9 galibiyet 8 beraberlik alan takımımız, gelen 10 mağlubiyetle de hanesine sadece 35 puan yazdırabildi. Spor Toto 1. Lig puan tablosunda 28 maçta topladığı 31 puanla küme düşme hattının üst sınırında bulunan Altınordu, bizden çok da uzakta gözükmüyor.

Beypiliç Boluspor’un bu görece sıkıntılı olabilecek konuma gelmesinin elbette birçok sebebi var. Bunları başında belki takımın bir türlü Kabongo Kasongo’nun yanına bir golcü daha ekleyememesinin katkısı var. Lakin bunun yanında iç sahadaki istikrarsız performansın da teknik direktör Reha Kemal Erginer’in başını ağrıttığı bir gerçek.

İç Sahada Daha Kötü Durumda

Beypiliç Boluspor’un yukarıda bahsettiğimiz performans grafiğiyle Spor Toto 1. Lig’in genel puan tablosunun 10’uncu sırasında olduğu düşünüldüğünde beklenti iç saha performansının tabloda takımımızı daha yukarı çıkarması yönünde.

Buna karşın gerçek, beklentiden bir hayli farklı. Zira kırmızı beyaz renkleriyle Bolu’yu temsil eden takımımız, iç saha performansları baz alındığında Spor Toto 1. Lig’de 13’üncü basamakta olduğu görülüyor.

İç sahada sadece %38’lik bir galibiyet oranının yakalanması teknik direktör Reha Kemal Erginer ve öğrencilerinin, ev sahibi avantajlarını yeterince kullanamadıklarını gösteriyor.

Buna göre evinde 13 maça çıkan Beypiliç Boluspor’un sadece 5 galibiyet alması da yukarıdaki yorumu destekliyor. 5 galibiyetin yanına eklenen 6 beraberlik, Bolu’da 21 puan alındığını gösteriyor. Bununla beraber sadece 2 kez mağlup olunması da takımın aslında kolay kazanamadığı gibi kolay kaybetmediğini de ortaya koyuyor.

Boluspor Sadece Bu 2 Takıma Yenildi

boluspor

Kırmızı beyazlı Bolu temsilcimizin iç sahadaki maçlara bakıldığında sadece 2 defa bileğinin büküldüğünü görüyoruz.

Evinde taraftarının önünde sahadan eli boş dönen takımımızın mağlup olduğu ekipler ise Ankara ve İstanbul temsilcileri.

Buna göre evimizdeki ilk mağlubiyeti bize yaşatan ekip an itibariyle Spor Toto 1. Lig’de zirvede olan MKE Ankaragücü oldu. 18 Aralık 2021’de alınan ilk mağlubiyetten sonra 2 Mart 2022’ye kadar yenilmeyen takımızın bu serisini ise Tuzlaspor bozmuştu.