Boluspor Eyüpspor’a Misafir Oluyor

Sezonun ikinci yarısında iyi bir çıkış yakalamasına rağmen işlerin tam tersine dönmesine engel olamayan Boluspor, üst üste mağlubiyetler aldığı ligde küme düşme hattına girdi ve bu durum teknik direktör Reha Erginer ile yolların ayrılmasına neden oldu. Bununla birlikte takımın morali tamamen dibe vurmuş durumda ve geçici teknik direktör Osman Nuri Işılar ile sahaya çıkılacak ilk maçta Bolu temsilcisi ligin en iddialı ekiplerinden biri olan Eyüpspor’a konuk oluyor.

Çöküş Süreci

Bu sezon TFF 1.Lig’de genel olarak beklentilerin altında kalan takımlardan biri olan Boluspor, ligin ikinci yarısına çok iyi bir başlangıç yapmıştı ancak bu başlangıcın devamı gelmediği gibi takım tam tersi bir çöküş süreci içerisine girmekten kurtulamadı.

Üst üste mağlubiyetler alarak diğer takımların kazandığı haftalarda ateş hattına doğru yaklaşan Bolu temsilcisi, ligin 32’inci haftasında oynadığı Büyükşehir Belediye Erzurumspor müsabakasında kendi sahasında 2-0 mağlup olduktan sonra küme düşme hattına geriledi.

Bu durum zaten uzun zamandır tartışılan ve birkaç maç önce de istifa etme girişiminde bulunan teknik direktör Reha Erginer ile yolların ayrılmasına sebebiyet verdi. Tecrübeli teknik adamın yerine kulübün kendi personellerinden biri olan Osman Nuri Işılar geçici olarak getirilirken bu kısa süre içerisinde nelerin değiştiğini kestirebilmek pek mümkün değil.

Öte yandan sezonun bu bağlamda en kritik maçlarından birine çıkacak olan Boluspor, teknik direktör değişikliğine gittikten sadece birkaç gün sonra ligin en iddialı ekiplerinden biri olan Eyüpspor’a konuk oluyor

Eyüp temsilcisi karşısında sezonun ilk yarısında kendi sahasında oynadığı maçı kazanan Kırmızı Beyazlı ekip bu müsabakadan da muhakkak galibiyetle ayrılmayı hedefleyecek. Zira Boluspor bu maç öncesi 35 puanla 17’inci sırada yer alıyor ve takımın bir hafta daha galibiyet alamaması küme düşme hattına iyiden iyiye saplanmak anlamına geliyor.

Bu açıdan oldukça kritik bir müsabakaya çıkacak olan Bolu temsilcisinin Eyüpspor’un sahasında oynayacağı maç 21 Nisan Perşembe günü saat 20.30’da başlayacak.

Sorumluluk Alan Oyuncular

Sezonun ilk yarısında Bolu’da oynanan müsabakada takımı sırtlayan oyuncular Kabongo Kasongo ve Dejvi Bregu olmuştu.

Bu 2 oyuncunun attığı 3 golle 3 puanı hanesine ekleyen Boluspor adına bu maçta da yine sorumluluk alacak oyunculara ihtiyaç olduğu kesin. Zira takım bahsedildiği gibi gerçekten de çok kötü bir süreçten geçiyor ve teknik direktörün değiştiği ve yenisinin de çok fazla çalışma yapamadığı bir süreçte takımın saha içerisinden liderler çıkarması gerekiyor.

Eyüpspor son haftalarda istikrarsız performanslar sergileyen bir takım ve bu gibi sorumluluk alan oyuncuların bu maçta fark yaratması oldukça muhtemel. Sezon içerisinde bu kadar dalgalı bir performans gösteren birçok takım oldu ancak o takımların yaşadığı sıkıntılar Boluspor’un yaşadığı sıkıntılar kadar kritik zamanda gelmediği için dezavantajlı tarafa Kırmızı Beyazlı takım geçmiş oldu.