Boluspor’da Yeni Dönem

TFF 1.Lig’in ikinci yarısında çok iyi bir çıkış yakalamış olmasına rağmen işlerin bir anda tersine dönmesine engel olamayan Boluspor, tecrübeli teknik adamı Reha Erginer ile yollarını ayırdıktan çok kısa bir süre sonra yeni teknik direktörünü açıkladı. Kırmızı Beyazlı takım bu sezonun modası haline gelen içeriden teknik adam formülünü kullandı ve takımda Gençlik Geliştirme Merkezi Genel Koordinatörü olarak görev yapan Osman Nuri Işılar’ı teknik direktörlük koltuğuna getirdiğini açıkladı.

Dramatik Son

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında vasatın altında kalsa da ikinci yarı iyi bir çıkış yakalayan Boluspor’da yine çok büyük bir hayal kırıklığı yaşanıyor.

Kırmızı Beyazlı takım üst üste mağlubiyetler almaktan kurtulamadı ve bu durum ligdeki diğer takımların kazanmasıyla birlikte takımı küme düşme hattına kadar geriletti. Oynanan son maçta kendi sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk eden Bolu temsilcisi, kendi sahasında kendi taraftarı önünde oynamasına rağmen 2-0 mağlup olduğu maçtan sonra tecrübeli teknik direktörü Reha Erginer ile yollarını ayırmak zorunda kaldı.

Bununla birlikte Erginer ile bağların daha erken kopmaya başladığı ve tecrübeli teknik adamın yine iç sahada oynanan ve mağlup olunan Manisa FK maçından sonra istifa etmek istediği de biliniyordu. İki taraf arasında sağlıklı bir ilişki tesis edilemeyince Erginer’in görevine çok dramatik bir şekilde son verilmiş oldu.

Tecrübeli teknik adamın ayrılığından sonra kimle çalışacağı merak edilen Karadeniz temsilcisi bu arayışı çok uzun tutmadı ve kulüpte Gençlik Geliştirme Merkezi Genel Koordinatörü olarak görev yapan Osman Nuri Işılar’ın sezon sonuna kadar takıma teknik direktörlük yapacağını duyurdu.

Teknik Ekip Belli Oldu

Kariyeri boyunca Bolu temsilcisindeki görevini birçok başka kulüpte de ifa eden Osman Nuri Işılar, 2020/2021 sezonundan bu yana kulüpte Gençlik Geliştirme Merkezi Genel Koordinatörü olarak görev yapıyordu.

Hacettepe, Gençlerbirliği, Çubukspor, Aksarayspor, Ankaragücü gibi takımlarda farklı konumlarda görev alan Osman Nuri Işılar uzun bir süreden sonra teknik direktörlüğe geri dönüş yapmış oldu. Son olarak Hacettepe’de teknik direktörlük görevi yapan tecrübeli futbol adamı 2014/2015 sezonundan bu yana bu seviyede bir takımda teknik direktör olmamıştı.

UEFA Pro Lisans sahibi olan Işılar, sezonun geri kalanında Boluspor‘un içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmasını amaçlayacak.

Teknik Direktör olarak görevine başlayan Osman Nuri Işılar’ın yardımcılığını Antrenör Emre Toraman, Antrenör Gürkan Aslan, Antrenör Nedim Akbulut, Kaleci Antrenörü İsmail Ünal ve Atletik Performans Antrenörü Serhat Sezgin yapacaklar.

Kulübün içerisinden gelen bir insan olması ve dinamikleri de biliyor olması nedeniyle çok kısa bir süre içerisinde göreve getirilen 68 yaşındaki futbol adamının bu görevinde başarılı olabilmesi ihtimalinde gelecek sezona da teknik direktör olarak devam etmesi mümkün olabilir.

Bununla birlikte ateşten gömleği sırtına geçiren Işılar’ın işi hiç de kolay olmayacak.