Boluspor’da Gecikmeli İstifa Geldi

Sezonun ikinci yarısında iyi bir çıkış yakalamış olmasına rağmen son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar neticesinde küme düşme hattına kadar gerileyen Boluspor’da bu durumun sarsıntıları sürüyor. Son olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında alınan mağlubiyetten sonra 32’inci haftayı küme düşme hattında kapatan Kırmızı Beyazlı takımda birkaç maç önce yine istifa eden ancak istifası kabul edilmeyen teknik direktör Reha Erginer ile yolların ayrıldığı açıklandı.

Dev Kriz

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında vasat bir performans sergilemesine rağmen ikinci yarıda iyi bir çıkış yakalayan Boluspor son haftalarda tüm ayarlarını sıfırladı ve bir anda üst üste mağlubiyetler almaya başladı.

Kırmızı Beyazlı takım son haftalarda aldığı mağlubiyetler nedeniyle çok derin bir krizin içine girerken bu bağlamda teknik direktör Reha Erginer ve oyuncuları arasındaki bağların koptuğu da biliniyordu. Nitekim Manisa FK ile oynanan maçtan sonra tecrübeli teknik adamın istifa ettiği ancak oyuncular ve yöneticilerin bu durumu engellediği öğrenilmişti.

Ancak bu durum daha fazla sürmedi ve Reha Erginer Boluspor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor arasında oynanan ve 2-0 Erzurum temsilcisi lehine biten maçtan sonra yaptığı toplantıda yönetime görevden ayrılmak istediğini bildirdi.

Takımın küme düşme hattına kadar gerilemesiyle birlikte camia ile de bağları kopan tecrübeli teknik adamın bu talebi yönetim katında da olumlu karşılandı ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynanan maçtan sonra Reha Erginer ile yollar ayrıldı.

Kötü Ayrılık

Bu bağlamda belirtmek gerekir ki her ne kadar finali başarısız olsa da Erginer döneminde Boluspor adına iyi işler de yapılmıştı.

Böylesi bir süreçten sonra üst üste gelen mağlubiyetlerin etkisiyle taraftar ve teknik direktörün karşı karşıya gelmiş olması ve son olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında alınan mağlubiyet esnasında edilen küfürler ayrılığın kötü olmasına neden oldu.

Nitekim Reha Erginer de maçtan sonra çok kötü bir psikoloji içerisinde görünüyordu ve toplantıda taraftarlara çok sert sitemlerde bulunmuştu. Maç başladığı andan itibaren kendilerine edilen küfürlere içerleyen Erginer, bu bağlamda maça küfür yemek için gelmediklerini dile getirmiş ve bu insanların sürü psikolojisiyle hareket ettiklerini savunmuştu.

İlk önce takımla sonra da taraftarla bağları kopan tecrübeli teknik adamın bu dakikadan sonra camiayla bağlarının kopmaması da pek mümkün değildi ve beklenen gelişme yaşandı. Bununla birlikte Boluspor’da yeni teknik direktörün kim olacağı merakla bekleniyor.

Zira yeni gelecek teknik direktör tam anlamıyla dibe vurmuş bir takımı ayağa kaldırmayı hedefleyecek ve bu hedefi uğruna çok da fazla vakti olmayacak. 32’inci haftayı 35 puanla kapatan Boluspor şu an 18’inci sırada yer alıyor ve takım çok uzun bir zamandır da galip gelemiyor.

Tabiri caizse ateşten gömleği sırtına geçirecek teknik adamı çok ama çok zor bir görev bekliyor.