Boluspor’un Yüzü Gülmüyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça sancılı dönemlerden geçen takımlardan biri olan Boluspor, son haftalarda gösterdiği kötü performans nedeniyle yine çok ciddi bir krizin içerisine girmekten kurtulamadı. Kırmızı Beyazlı takım oynadığı son 5 maçta sadece 1 beraberlik alabilirken geriye kalan 4 maçın kötü performanslar sergilenip mağlubiyetlerle kapatılması takımı çok derin bir krize soktu.

Vay Boluspor’un Haline

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında vasatı dahi aşamayan Boluspor, ligin ikinci yarısına girişte yaptığı transferlerle birlikte oldukça iyi bir yükseliş yakalamış ve kafasını Süper Lig hedefleriyle meşgul edebilecek noktalara kadar gelmişti.

Bununla birlikte ligin son 5 maçlık dönemine bakıldığında bu dönemde en kötü performans sergileyen takımlardan birisi de ne yazık ki Bolu temsilcisi oldu. Denizlispor, Bursaspor, Menemenspor, Manisa FK ve Bandırmaspor ile kozlarını paylaştığı maçlardan sadece 1 puan çıkarabilen Kırmızı Beyazlı takım o beraberliği de ligin en derin kriz yaşayan takımlarından olan Bursaspor’a karşı alabilmişti.

Geriye kalan 4 maçta gösterilen kötü performans ve alınan kötü sonuçlar Boluspor ekibini çok derin bir krize soktu. Takımın sanki lig bitmiş ve hedef kalmamışçasına gösterdiği performans ilk olarak taraftarların tepkisini çekse de bu tepkiyi gösteren tek grup taraftarlar olarak da kalmadı.

Zira takımın tecrübeli teknik direktörü Reha Erginer, takım üzerinde bir etkisi kalmadığını hissettiği Manisa FK maçından sonra istifa etmek istedi ancak yöneticiler ve oyuncular bu istifayı engelleyerek tecrübeli teknik adamın takımın başında kalmasını sağladılar.

Kaçan Hevesler

Bununla birlikte oyuncuların tecrübeli hocalarına verdiği söz Mnaisa FK karşısında oynanan oyundan çok daha iyisinin sergileneceği ve takımın tekrardan yükselişe geçeceği yönündeydi.

Ancak Bandırmaspor karşısında oynanan müsabakada bu söz hiç tutulmadığı gibi performans daha da geriye gitti. Bu duruma çok sert tepkiler gösteren Reha Erginer, maç sonu basın toplantısında tabiri caizse ağzını açtı gözünü yumdu.

Oyuncularının Bandırma temsilcisi karşısında oynanan müsabakada sanki hiç hedefi kalmamış ve ligin son maçını oynarmış gibi bir görüntü sergilediklerini belirten Erginer, hafta içinde bu konuyla alakalı derin toplantılar yapmış olmalarına rağmen bu görüntünün oyuncularına yakışmadığını ifade etti.

Konuyla alakalı olarak sorumluluğu oyuncularına yükleyen tecrübeli teknik adam, kendisinin elinden geleni yaptığını ve oyuncularından da bu yönde bir çaba görmek istediğini belirtti. Zaten Manisa FK karşısında iç sahada oynanan maçtan sonra takım üzerinde etkisi kalmadığını öne sürerek istifa eden bir teknik adam olan Erginer’in yaşadığı hayal kırıklığı Bandırmaspor karşısında oynanan müsabakada gösterilen performansla birlikte daha da büyümüştü.

Ligin 32’inci haftasında kendi sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşı karşıya gelecek olan Kırmızı Beyazlı takım, bu maçtan da mağlubiyetle ayrılırsa küme düşme hattına girme riskini dahi yaşayacak ve var olan problemler daha da büyüyecek.