Boluspor’un Bu Sezonki Genel Performansı

Boluspor 15 sezondur Spor Toto 1. Ligde mücadele ediyor. Bu sezon ise Boluspor Spor Toto 1. Ligde 29 maçta sahada mücadele etti. Bu 29 maçtan 9 tanesinde galibiyet elde ederken 12 maçta ise sahadan mağlup olarak ayrıldı. Boluspor bu mücadelelerde 32 kez fileleri sarsarken 36 kez de meşin yuvarlağı kendi ağlarında gördü. Boluspor spor toto 1. Ligde geride kalan süreçte 29 maçta 35 puan toplamayı başardı ve 13. Sırada kendisine yer buldu.

Spor toto 1. Ligde Küme düşme yarışının iyice kızıştığı son düzlüğe girerken Boluspor’un küme düşme hatti ile arasında yalnızca 2 puan var gelecek haftalarda alacağı puanlar ile boluspor küme düşme hatttından uzaklaşabilir ya da gerçekleşebilecek olumsuz senaryo da alt sıralardaki takımlarla olan 2 puanlık fark kapanır ve Boluspor’da küme düşme potasına girer ve Spor Toto 1. Lige veda eden takımlar arasında yer alarak 15 sezondur süren Spor Toto 1. Lig macerası son bulur.

Boluspor’da teknik direktör Reha Erginer çoğunlukla 4-2-3-1 dizilişini tercih ederken zaman zaman daha ofansif dizilişlerden bir tanesi olan 4-3-3 dizilişini de tercih ediyor. Reha Erginer yönetiminde Boluspor bu sezon 1,21 puan ortalaması ile Spor Toto 1. Ligde mücadele ediyor.

Boluspor’un 32. Haftadaki Rakibi Erzurum Büyükşehir Belediye

Büyükşehir Belediye Erzurumspor bu sezon geride kalan 29 maçta 13 galibiyet elde ederken 8 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve 8 maçtan da sahadan mağlubiyet ile ayrıldı. B. B. Erzurumspor rakip ağları 46 kez sarsmayı başarırken kalesinde ise 34 gole engel olmayı başaramadı. Mavi Beyazlı ekip göstermiş olduğu bu performans ile süper ligden yeni düşmüş olmasına rağmen tekrar yükselmek adına Play Off potasında yer alıyor. B.B. Erzurumspor toplamış olduğu 47 puan ile Spor Toto 1. Ligin 6. Sırasında yer alıyor. Onu yakından takip eden Manisa FK ile arasında ise 4 puanlık fark bulunuyor.

Boluspor – Büyükşehir Belediye Erzurumspor Karşılaşması

Spor Toto 1. Ligin 32. Haftasında oynanacak olan mücadele Boluspor’un ev sahipliğinde gerçekleşecek. Karşılaşma 16 Nisan Cumartesi günü saat 20:30’da Bolu Atatürk Stadyumunda oynanacak. Mücadele hem küme düşme hattını hem de Play off potasını çok yakından ilgilendiren ligin son düzlüğüne girilmişken her iki bölümü de karıştırabilecek bir karşılaşma.

İki takım daha önce 5 maçta karşı karşıya gelmişti. Bu maçlardan 2 tanesine Boluspor ev sahipliği yapmıştı. Boluspor’un Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u ağırladığı maçlarda hiç kazanan çıkmaz iken 2 maçta da taraflar birer puan ile sahadan ayrılmıştı. Bu sezon ligin ilk yarısında oynanan mücadele ise gol düellosu yaşanmış ve karşılaşmayı B. B. Erzurumspor 3 – 2 skor ile kazanmayı bilmişti.