Boluspor Darmadağın Oldu

Sezonun ikinci yarısına iyi bir giriş yapan ve daha da üst sıraları hedefleyebilecek bir takım haline gelen Boluspor içine girdiği türbülanstan bir türlü çıkamıyor. Ligin 31’inci haftasında Bandırmaspor karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte küme düşme hattına girmeye dair çok ciddi bir risk yaşamaya başlayan Bolu temsilcisinde korkulan oldu ve 32’inci haftada oynanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçından alınan mağlubiyetle birlikte takım haftayı ateş hattında kapattı.

Bitmeyen Çile

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında vasatın altında kaldıktan sonra ikinci yarıya girişte çok iyi bir yükseliş yakalayan Boluspor adına işler olabilecek en kötü şekilde gitmeye devam ediyor.

Ligin 27’inci haftasında Denizlispor karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte dengesi tamamen bozulan Kırmızı Beyazlı ekip, o maçtan bu yana bir türlü galip gelemiyor. Ligin 31’inci haftasında oynadığı Bandırmaspor müsabakasından mağlubiyet alarak üst üste 3’üncü mağlubiyetini alan Bolu temsilcisi, 32’inci haftada kendi sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk etti.

Erzurum temsilcisi karşısında geçmiş maçlara göre daha iyi bir performans sergilese bile bu performansla da maçı kazanmak konusunda pek şansı olmayan Kırmızı Beyazlı takım adına senaryo yine değişmedi ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor sahadan 2-0 galip ayrıldı.

Bu sonuçla birlikte 6’ıncı maçtaki 5’inci mağlubiyetini alan ve üst üste 4’üncü kez mağlup olan Boluspor, diğer maçlardan gelen haberlerden sonra bir de küme düşme hattına girmiş olmanın üzüntüsünü yaşadı. 35 puanla birlikte 17’inci sıraya kadar gerileyen Kırmızı Beyazlı takım, bir sonraki hafta ligin en iddialı ekiplerinden biri olan Eyüpspor’a konuk olacağı maçta moral arayacak.

Taraftara Sitem

Bolu temsilcisindeki bu kötü gidişatın yarattığı krizlerden birisi de takımın teknik direktörü Reha Erginer’in artık daha fazla katkı sağlayamayacağını belirterek istifa etmek istemesiydi. Manisa FK karşısında oynanan maçtan sonra yönetime istifasını veren tecrübeli teknik adamın istifası kabul edilmemiş ve hatta oyuncularla yöneticiler hocayı yolundan döndürmek istemişlerdi.

O tarihten bu yana bir türlü toparlanamayan ilişki Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında oynanan müsabakadan sonra Erginer’in kelimelerinde sitem olarak tezahür buldu. Maç başladığı andan itibaren yapılan protestolara herhangi bir olumsuz ifade kullanmasının mümkün olmadığını ifade eden tecrübeli teknik adam, bununla birlikte maç boyunca kendisine, yönetime ve oyunculara edilen küfürlerin savunulabilecek bir yanının olmadığını dile getirdi.

Bu durumun sürü psikolojisinden kaynaklandığını ve kulüp içerisindeki herkesin yoğun mesai harcayarak Boluspor’un daha iyi bir hale gelebilmesi adına çalıştığını belirten tecrübeli teknik adam, kendisine küfür eden insanların bir başkası onlara küfür ettiğinde nasıl hissettiğini sordu.

Çok kötü bir psikoloji içerisinde olduğu görülen Erginer, çoluk çocuk sahibi insanlar olduklarını ve kimsenin de maça küfür yemek için gelmeyeceğini ve bu hareketlerin taraftarlara yakışmadığını belirterek toplantıdan ayrıldı.