Boluspor Taraftarlarını Bekliyor

TFF 1.Lig’de son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar neticesinde tekrardan hedef küçültmek zorunda kalan Boluspor’da ciddi bir moral bozukluğu yaşanıyor. Kırmızı Beyazlı takımın maçlarda gösterdiği kötü performans taraftarı kadar teknik direktörü Reha Erginer’in tepkisini de çekiyor. Bununla birlikte silkinmek ve tekrardan ayağa kalkmak isteyen Karadeniz temsilcisinin 32’inci haftada oynayacağı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının biletleri satışa çıktı ve yönetimin daha çok taraftarın desteklemesi adına biletleri 5 liraya sattığı görüldü.

Dolu Tribünler

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok inişli çıkışlı bir performans sergileyen Boluspor, ligin ikinci yarısına çok iyi bir giriş yapmış ve bu sayede orta sıralara kadar tırmanmıştı. Bununla birlikte son haftalarda gelen kötü sonuçlar takımın tekrar baş aşağı düşmesine neden oldu ve takım Süper Lig hedefleri kurarken bir anda küme düşme hattına yaklaştı.

Uzun bir süredir galibiyete hasret olan Kırmızı Beyazlı takım son olarak Bandırmaspor deplasmanında korkunç bir oyun sergileyerek 3-0 mağlup olmuştu. Bu maçtan sonra teknik direktör Reha Erginer dahi takımının isteksizliğine isyan etmiş ve sorumluluğu da net bir şekilde oyuncularına yüklemişti.

Bu kaotik atmosfer içerisinden bir şekilde kurtulmak isteyen Boluspor, 32’inci haftada kendi sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk edecek. Ligin 6’ıncı sırasında yer alan Erzurum temsilcisi karşısında oynayacağı maçtan galip ayrılmak isteyen Bolu temsilcisi, bu sayede silkinmek ve tekrar ayağa kalkmak istiyor.

Bu mücadelede tribünleri de dolu görmek isteyen Kırmızı Beyazlı takım, maçın biletlerini satışa çıkardı. Bununla birlikte takımın içinden geçtiği kötü süreçte taraftar tarafından desteklenmesini isteyen Boluspor yönetimi, maçın biletlerinin 5 liradan satışa çıkarılmasını sağladı.

Bolu temsilcisi adına oldukça kritik önem taşıyan müsabakada dolu görmek isteyen yöneticilerin bu kararı sonrasında taraftarın bu talebe ne kadar rağbet edeceği ise maçın kaderini belirleyebilir.

Protesto İhtimali

Öte yandan Boluspor yönetiminin aldığı bu kararın ters tepme ihtimali de hiç yok değil. Kırmızı Beyazlı takımlarının gidişatından hiç memnun olmayan Boluspor taraftarları, bu nedenle Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında oynanacak müsabakada protesto tezahüratları yapabilir.

Böyle bir durumda Bolu temsilcisi adına işlerin daha da zorlaşacağını tahmin etmek zor değil. Ancak takımın şartlar her ne olursa olsun 32’inci haftayı 3 puanla kapatması gerekiyor. Aksi takdirde takımın küme düşme hattına girme riski dahi bulunuyor.

Bu bağlamda kader maçlarından birine çıkacak olan Kırmızı Beyazlı takımda geçen kaotik günler akla gelen her şeyin daha da belirsiz olmasına neden oluyor. Bu süreç başta takımın teknik direktörü Reha Erginer olmak üzere oyuncular, personeller ve yöneticiler dahil herkesi olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Tüm bunlarla birlikte Boluspor kendisinin bu duruma getiren ilk ve tek faktör olduğu için bu noktadan da kalkabilirse kendi başına kalkacak.