Boluspor Geçiciyle Güldü

Bu sezon TFF 1.Lig’de zaman zaman iyi işler çıkartan Boluspor, bu işlerin finalini getirmek konusunda o kadar zorlandı ki takım bir anda kendini kümede kalma korkusu içerisinde buldu. Kırmızı Beyazlı takımın bu durumu teknik direktör Reha Erginer’in görevine son verilmesine neden olurken, Erginer yerine getirilen Osman Nuri Işılar ile birlikte takımın ciddi bir yükseliş yakaladığını ifade etmekte herhangi bir yanlışlık yok.

Şarampole Yuvarlanan Ekip

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında vasat bir performans sergilemesine rağmen ikinci yarıda iyi bir çıkış yakalayan Boluspor son haftalarda tüm ayarlarını sıfırladı ve bir anda üst üste mağlubiyetler almaya başladı.

Kırmızı Beyazlı takım son haftalarda aldığı mağlubiyetler nedeniyle çok derin bir krizin içine girerken bu bağlamda teknik direktör Reha Erginer ve oyuncuları arasındaki bağların koptuğu da biliniyordu. Nitekim Manisa FK ile oynanan maçtan sonra tecrübeli teknik adamın istifa ettiği ancak oyuncular ve yöneticilerin bu durumu engellediği öğrenilmişti.

Ancak bu durum daha fazla sürmedi ve Reha Erginer Boluspor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor arasında oynanan ve 2-0 Erzurum temsilcisi lehine biten maçtan sonra yaptığı toplantıda yönetime görevden ayrılmak istediğini bildirdi.

Takımın küme düşme hattına kadar gerilemesiyle birlikte camia ile de bağları kopan tecrübeli teknik adamın bu talebi yönetim katında da olumlu karşılandı ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynanan maçtan sonra Reha Erginer ile yollar ayrıldı.

Işılar Işıdı

Öte yandan Erginer yerine getirilen Osman Nuri Işılar’ın işinin çok daha zor olduğu kesindi. Son maçlarda göreve getirilen tecrübeli teknik adam aynı zamanda yönetimin istifasıyla daha da dağılan camiayı toparlamak durumundaydı.

Takımın üst üste mağlubiyetler almasıyla birlikte dibe vuran psikolojisi de düşünüldüğünde Osman Hoca’nın işi gerçekten zorluydu ancak son 2 haftada alınan galibiyetler tecrübeli teknik adamın iyi bir iş çıkarmasına dair algıyı sağlamlaştırdı.

Bu galibiyetlerle birlikte kümede kalma konusunda umudunu arttıran Bolu temsilcisi adına artık işler daha iyi. Pek tabii takımın çok zorlu 2 maçı daha var ve önce Ankaragücü sonra da Altınordu karşısında alınması gereken galibiyetler deyim yerindeyse at nalı gibi karşıda duruyor.

Ancak takımın kendisine olan güveni sayesinde bu iki müsabakadan da iyi işler çıkartması mümkün gözüküyor. Tüm bunlarla birlikte işlerin Altınordu’ya kalması gerçekten oldukça sıkıntılı bir süreci yaratabilir.

Böylesi bir durumda her ikisi de kümede kalmak adına mücadele eden iki takımın mücadelesi küme düşme hattı bağlamında bir finali oluşturabilir. Halihazırda oldukça stresli olan iki takımın bu şekilde karşı karşıya gelmesi de kestirilemez bir sonucu ortaya çıkarabilir.

Osman Nuri Işılar takıma geldiğinden bu yana oyuncularını sakinleştirmek ve daha iyisini yapabilmek adına onları motive ediyor ve bakalım bu macera nerede son bulacak?