Boluspor Genel Kurula Hazırlanıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de yaşadığı sıkıntıları atlatmak konusunda artık son 2 maçına hazırlanan Boluspor’da bir yandan da Olağan Genel Kurul ile alakalı çalışmalar sürüyor. Hatırlanacağı üzere takımın kötü gittiği dönemde ilk olarak Reha Erginer ile yollar ayrılmış, lig bitimine 4 hafta kala da yönetimde başkan dahil toplu istifalar yaşanmıştı. Bununla birlikte Kırmızı Beyazlı kulüp yönetimin istifasından sonra oynadığı 2 maçı da kazanırken, Olağan Genel Kurul sürecine kadar ligin tamamlanacak olması bu bağlamda etkili olacak faktörlerden birisi.

Toplu İstifa Şoku

Bu sezon TFF 1.Lig’de inişli çıkışlı performans sergileyen takımlardan birisi olan Boluspor, yaşadığı son düşüşten sonra toparlanmak konusunda çok ciddi bir şoka ihtiyaç duydu.

Kırmızı Beyazlı kulübün ilk olarak teknik direktörüyle yolları ayrılırken sonrasında da kulübün Başkanı Abdullah Abat dahil birçok yönetici toplu şekilde istifa ettiklerini açıkladılar. Lig bitimine 4 hafta kala gelen bu şok haber Bolu’nun gündemine de bomba gibi düşerken bu süreçten takımın nasıl etkileneceği merak konusuydu.

Ancak bahsi geçtiği gibi bu durum Kırmızı Beyazlı oyuncular üstünde bir şok etkisi yarattı ve takım üst üste 2 galibiyet alarak kümede kalmak adına dev bir adım attı. Öte yandan ligin bitimine 2 hafta kala hâlâ riskli bir konum içerisinde yer alan Boluspor’un ayağının takıldığı anda sıkıntı yaşaması yine oldukça olası.

Şehrin belediye başkanını da içine alan istifa mektubunda yöneticiler birçok farklı paydaşa zehir zemberek ifadeler kullanmışlar bu durum da hem şehrin dinamikleri hem de kulübün durumuyla alakalı net bir bilgi vermişti.

Tarih Belirlendi

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, toplantının 21 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00’te Boluspor Halısaha Tesisleri’nde gerçekleştirilmesine karar verildiği bildirildi.

Yasal çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantının, 28 Mayıs Cumartesi günü aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

Öte yandan Bolu temsilcisi deplasmanda oynayacağı Ankaragücü maçını kazanarak, düşme hattından uzaklaşmak istiyor. Ligde 44 puanla 14. sırada bulunan ve düşme hattına yakın olan kırmızı-beyazlı ekip, 14 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00’da Ankara Eryaman Stadı’nda Ankaragücü ile karşılaşacak.

Bu müsabakadan galip gelebilmesi durumunda kümede kalmayı garantileme konusunda ciddi bir avantaj elde etmesi mümkün olan Kırmızı Beyazlı takımın bu nedenle galibiyetten başka herhangi bir beklentisi yok.

Bir dönem Süper Lig hedefini bulabilecek kadar yükselen Boluspor’un bu kadar büyük sıkıntıları yaşamış olmasının altında yatan sebepleri de çok iyi tahlil etmek gerekiyor. Son 2 maçta oyuncularının aldığı sorumluluk sayesinde ayakta durmayı başaran Karadeniz temsilcisi Ankaragücü karşısında alacağı bir galibiyetle birlikte iyiden iyiye rahatlayabilir.

Pek tabii bu noktada Ankaragücü’nün de liderlik için mücadele ettiğini ve sahaya kazanmak için çıkacağını unutmamak lazım.