Boluspor Köprüyü Geçiyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de bunalım geçiren takımlardan biri olan Boluspor, üst üste puan kayıpları yaşayarak gerilediği küme düşme hattından kurtulabilmek adına amansız bir mücadele veriyor. Geçici teknik direktör Osman Nuri Işılar yönetiminde gemiyi limana yanaştırmak adına mücadele eden Kırmızı Beyazlı takım, ligin 35’inci haftasında Adanaspor karşısında galip geldikten sonra 36’ıncı haftada konuk ettiği Samsunspor’u da geriden gelerek mağlup etti ve üst üste 2 galibiyetle derin bir nefes aldı. Bununla birlikte takımın kendine oluşturduğu avantajın yeterli olup olmayacağının anlaşılabilmesi adına geriye sadece 2 hafta kalmış durumda.

Moral Tavanda

Bu sezon TFF 1.Lig’de dönem dönem iyi işler çıkartan takımlardan biri olan Boluspor, buna rağmen ligin telafisi olmayan haftalarında yaşadığı puan kayıpları nedeniyle çok zor zamanlar geçirmekten de kurtulamadı.

Kırmızı Beyazlı takım Reha Erginer ile yollarını ayırdıktan sonra tam olarak toparlanamazken bu süreçte başkan ve yönetim kurulu da toplu istifalarını açıkladılar. Bu süreçten sonra ciddi bir yükselişe geçen Bolu temsilcisi, son haftalarda topladığı puanlar sayesinde kümede kalmak adına dev adımlar attı.

Ligin 35’inci haftasında Adanaspor deplasmanından galibiyetle dönerek çok önemli bir kazanım elde eden Boluspor, 36’ıncı hafta müsabakasında da Samsunspor’u konuk etti. Samsun temsilcisi karşısında geriye düşmesine rağmen maçtan galip ayrılmayı başaran Karadeniz temsilcisi bu sayede ligin bitimine 2 hafta kala moral olarak tavanı buldu.

Bu bağlamda geriye kalan 2 haftaya gözünü diken Boluspor’un bu müsabakalardan da iyi sonuçlar alabileceğine dair inancı ve hırsı yerinde. Camia da bu sezon çok yorulan oyuncuların artık rahata erebilmelerini ve bu felaket sezonun olabilecek en iyi şekilde sona ermesini temenni ediyor.

Balaj Güldürdü

Öte yandan takımın Samsunspor karşısında kazandığı maçın yıldızı tartışmasız Bekim Balaj’dı. Arnavut golcü devre arasında katıldığı takımının galibiyete gitmesine direkt olarak katkı sağlarken attığı 2 gol onun için de oldukça değerliydi.

Golcüsünün sorumluluk alması sayesinde sahadan galibiyetle ayrılmayı başaran Kırmızı Beyazlı ekibin geriye kalan maçlarda da bu gibi sorumluluk alan oyunculara ihtiyacı olacak. Takımın içine girdiği psikoloji birçok camiayı çok daha kötü etkileyebilirdi ancak Bolusporlu oyuncular daha bütünleşmiş gibi görünüyorlar.

Bununla birlikte geriye kalan 2 maçın da Bolu temsilcisi adına kolay geçmeyeceğini tahmin etmek zor değil. Zira rakip ligin en kolay ekibi de olsa en zor ekibi de olsa oyuncuların üstünde çok ciddi bir stres yükü var ve bu yük altında hemen hemen her oyuncu hata yapmaya daha yatkın olur.

Bu bağlamda Osman Nuri Işılar ve teknik ekibini 2 maçlık çok zor bir görev daha bekliyor. Oyuncularının odak kaybı yaşamamaları ve saha içindeki talimatlara uyabilmeleri tecrübeli teknik adam için kritik ve hatta hayati önem taşıyor olacak.